Deze leergang start 4 september 2023.
Data bijeenkomsten en planning
Data colleges voorjaar 2023: 4, 11, 18 en 25 september, 2, 9 en 30 oktober, 6, 13, 20 en 27 november, 4, 11 en 18 december 2023.
Bekijk hier de planning voorjaar 2023 om een indruk te krijgen van de onderwerpen en docenten. De planning voor het najaar wordt binnenkort bekend gemaakt. Per e-mail ontvangt u uiterlijk zes weken voor aanvang van de leergang de meest recente versie van de planning.
Let op: alle genoemde data zijn onder voorbehoud.
Hoeveel tijd kost het?
In vier maanden volgt u elke week college. U bereidt zich hierop voor door de literatuur over het te behandelen onderwerp te lezen. Deze voorbereiding kost u ongeveer drie tot vijf uur per week. Daarnaast schrijft u een academic paper en werkt u een casus met vragen uit.
Inschrijven
Via het online inschrijfformulier.
Let op: er is momenteel een storing in ons inschrijfsysteem Formdesk, waardoor het inschrijfformulier in sommige gevallen niet opent. Merkt u dat u het inschrijfformulier niet kunt openen of krijgt u een foutmelding, probeer het dan vanaf een ander apparaat. Lukt dit niet, neem dan contact met ons op via vulaw@vu.nl.
Heeft u een niet-juridische academische (voor)opleiding?
Dan vragen wij u om bij uw inschrijving een cv in te sturen. U kunt uw cv sturen naar: vulaw@vu.nl.
Locatie
Deze leergang vindt plaats aan de VU Amsterdam.
De colleges van deze leergang zijn erop ingericht om op locatie aan deel te nemen. De kwaliteit van het onderwijs staat bij de VU Law Academy altijd voorop en onze docenten geven er dan ook de voorkeur aan dat u bij alle colleges op locatie aanwezig bent. Interactie tussen docent en cursisten en cursisten onderling speelt een belangrijke rol in de overdracht en in het delen van kennis en ervaringen. Daarnaast is uit onderzoek onder onze cursisten gebleken dat juist om deze reden de behoefte aan fysiek onderwijs zeer groot is.
Voor deelnemers die in het Caraïbisch gebied verblijven is er in sommige gevallen de mogelijkheid om deze leergang op afstand te volgen. Heeft u interesse neem dan contact met ons op via vulaw@vu.nl.
Groepsgrootte
Maximaal 25 deelnemers.
Prijs
€ 4.980,-, (prijs 2023) inclusief cursusmateriaal en examengeld. Dit bedrag is vrijgesteld van btw.
- subsidie: profiteer voor deze opleiding van €1000,- subsidie vanuit het STAP-budget. Geïnteresseerd?
Bekijk hier onze actuele kortingen.
Vakliteratuur
Het cursusmateriaal en de hand-outs worden digitaal aangeboden op de digitale leeromgeving Canvas. De boeken Essers/ Ars Aequi ontvangt u van de VU Law Academy.
Digitale leeromgeving
Het onderwijs wordt ondersteund door de digitale leeromgeving Canvas. Hierop vindt u aanvullingen op literatuur, PowerPoint-presentaties en andere relevante documenten. Zo blijft u tijdens de leergang op de hoogte van wat er speelt op het gebied van Aanbestedingsrecht, zowel juridisch als beleidsmatig.
Opleidingspunten
* 42 opleidingspunten voor de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA)
* voor de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie (KNB) kunt u op aanvraag opleidingspunten halen.
Hoe werkt het puntenstelsel van de blijvende vakbekwaamheid van de wetgevings- en overheidsjuristen?
Deze leergang valt onder het hoofdrechtsgebied Aanbestedingsrecht volgens de Nederlandse Orde van Advocaten.
Kwaliteitsgarantie
De VU Law Academy is een gecertificeerd opleidingsinstituut. Onze leergangen zijn erkend door de Nederlandse Orde van Advocaten.
Diploma
U rondt de leergang aanbestedingsrecht voor juristen af door (in twee maanden) een casus met examenvragen uit te werken. Daarnaast schrijft u een academic paper. Als u voor beide onderdelen een voldoende beoordeling haalt, ontvangt u een diploma.
Examen
U heeft de mogelijkheid om deel te nemen aan een examen. Het examen zal bestaan uit het uitwerken van een casus met een aantal vragen en het schrijven van een academic paper. De beantwoording van de vragen en de paper worden onder leiding van mr. dr. Sophie Prent nagekeken en van een waardering voorzien. Als een deelnemer alle colleges goed voorbereidt, dan zal de uitwerking van de examenvragen ongeveer 16 uur studiebelasting opleveren.
Herkansing
Een deelnemer van een leergang heeft recht op twee herkansingsmogelijkheden. De eerste herkansing krijgt men indien het tentamen/ examen niet met een voldoende wordt beoordeeld. Een tweede herkansing is alleen mogelijk als het tentamen/examen én de eerste herkansing met een onvoldoende zijn beoordeeld. Er geldt géén herkansing bij voldoende resultaten.
Voor de eerste herkansing worden geen extra kosten in rekening gebracht. Voor de tweede herkansing van een tentamen/examen wordt €200,- in rekening gebracht.
Gerelateerd aanbod
- Masterclasses Aanbestedingsrecht I, II, III en IV
- Juridisch schrijven en argumenteren
- Leergang Aanbestedingsrecht voor inkopers
- Leergang Verdieping Aanbestedingsrecht voor inkopers
- Leergang Effectieve conflicthantering, onderhandelen en mediation voor juristen
Meer informatie over deze leergang
Inleiding
Inhoud
Resultaat