Het is een grote uitdaging om van de aarde een betere plek te maken. Als je je verdiept in de duurzame ontwikkelingsdoelen die de Verenigde Naties voor 2030 wil bereiken, dan is er nog een grote slag te maken. De VU-community ziet die urgentie en kijkt continu op welke manier het onderwijs, onderzoek en de bedrijfsvoering kan bijdragen aan het bereiken van deze doelen. Door kennis van zaken, een open blik, ondernemende houding en multidisciplinaire aanpak werken wij samen aan duurzame oplossingen met maatschappelijke impact. Het is onze missie verantwoordelijkheid te nemen voor mens en planeet.
De online en on campus tentoonstelling A Better World@VU neemt je mee naar zestien duurzame projecten en initiatieven die gekoppeld zijn aan een of meerdere Sustainable Development Goals (SDG's). Het zijn initiatieven die inspireren en motiveren. Initiatieven die aanzetten tot nadenken en actie. Initiatieven die echt het verschil maken.
Ga bijvoorbeeld mee op reis naar de Arctische kust met VU onderzoekers Fleur en Lina en ontdek waarom zij het vrijgekomen materiaal uit permafrost onderzoeken. Luister naar VU-student Beatrice en ontdek hoe een wiskundig 3D model het gebruik van proefdieren in geneesmiddelenonderzoek kan verminderen. En lees hoe de Ecosia Challenge bijdraagt aan het planten van bomen over de hele wereld.
“Laat je inspireren door de video's, podcasts en interviews die het werk van VU-studenten en -medewerkers tot leven brengen."