Waarom deze cursus?
Als docent begeleid ik studenten op veel verschillende manieren: ik geef colleges en werkgroepen, begeleid scripties en ben mentor voor masterstudenten. In al deze rollen zie ik het ook als mijn taak om studenten te coachen en hen te helpen hun persoonlijke doelen te bereiken. Dat onderdeel van mijn werk vind ik ontzettend leuk, maar het kan ook uitdagend zijn. Soms moet ik slecht nieuws brengen, of loop ik tegen situaties aan waar een student mee worstelt terwijl ik er weinig invloed op heb. Ik wilde graag leren hoe ik in zulke gevallen doelgericht en professioneel coachingsstrategieën kan inzetten.
Wat sprak je het meest aan?
De kleine groep, de persoonlijke aanpak, de expertise en ervaring van de trainers, en de veilige en motiverende sfeer. Er was bovendien voldoende tijd en ruimte om echt de diepte in te gaan.
Zijn er dingen die je nu anders ziet of doet in je werk sinds je de cursus volgde?
Ik heb geleerd hoe belangrijk het is om eerst te begrijpen waar het echt om gaat: wat een student bezighoudt, wat hun doelen zijn en waar hun zorgen vandaan komen. Mijn doel is verschoven van direct helpen en adviseren naar onderzoeken wat er onder de oppervlakte speelt en studenten vervolgens de ruimte geven om zelf stappen of zelfs oplossingen te bedenken.
Aan wie zou je deze cursus aanbevelen?
Aan alle docenten en iedereen die studenten begeleidt. De cursus biedt waardevolle inzichten die je werk effectiever én prettiger maken.
Heb je tips voor andere cursisten?
Kom met een open mind, maak gebruik van de reflectiemomenten tussen de bijeenkomsten, en wees niet bang om eigen situaties in te brengen.