Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Verbinding maakt verschil
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Laura Geelen over de workshop Mixed Classroom in practice

Laura Geelen is coördinator van de leerlijn Professionele en Persoonlijke Identiteit (PPI) en docent Criminologie bij de Faculteit der Rechtsgeleerdheid. In dit interview vertelt zij over haar ervaringen met de workshop Mixed Classroom in practice van het Centre for Teaching & Learning.

"In mijn functie houd ik me met name bezig met onderwijsinnovatie en het ontwerpen van onderwijs. Meerdere opleidingen hebben inmiddels de leerlijn PPI geïmplementeerd. Ik vond het daarom belangrijk te onderzoeken hoe we de principes van het Mixed Classroom model kunnen inbouwen in het ontwerp van de leerlijn. Mijn collega Jantien Stuifbergen en ik zijn toen bij de workshop van het Centre for Teaching & Learning terechtgekomen.”

Een veilige plek in de groep
“In de groepsbijeenkomsten van de leerlijn PPI komen er veel thema’s en onderwerpen aan bod die niet zo snel in andere vakken worden besproken. Denk aan lastige ethische kwesties en ‘academische etiquette’. De gesprekken en discussies die hierover worden gevoerd, kunnen zowel bij de coaches als bij de studenten veel teweegbrengen. Het kan ook leiden tot zogenaamde hot moments. Vanuit mijn rol als coördinator zie ik het als mijn verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat onze coaches weten hoe ze met die hot moments om kunnen gaan en dat met behulp van het onderwijsontwerp – in zoverre dat mogelijk is – een veilige setting wordt gecreëerd. Omdat mijn collega en ik bij verschillende faculteiten en opleidingen betrokken zijn, zagen we deelname aan de workshop als een mooi startpunt om deze kennis verder te verspreiden. 

Aandacht voor verwachtingen  
Wat mij het meeste aansprak aan de workshop is dat je praktische tips en tricks krijgt die je direct zelf kunt implementeren in jouw onderwijs. We hebben tijdens de live bijeenkomsten van de workshop bijvoorbeeld een kennismakingsopdracht bedacht voor de eerste groepsbijeenkomsten van de leerlijn PPI. We besteedden al veel aandacht aan de kennismaking in de eerste groepsbijeenkomst, maar hebben door de workshop ingezien dat het ook in late groepsbijeenkomsten belangrijk is om ruimte te laten voor ‘het leren kennen van de groep’. Wat we bedacht hebben tijdens de workshop gaat zeker onderdeel worden van het programma in het volgende academische jaar.

Inspirerende sessies voor iedereen
Ik denk dat deze workshop voor iedereen nuttig is: of je nu docent, coördinator of afdelingshoofd bent. De workshop geeft namelijk niet alleen inzicht in hoe je omgaat met studenten, maar ook met collega’s. De principes van het Mixed Classroom model zijn altijd wel te vertalen naar jouw realiteit.

Junior docenten denken vaak onterecht dat ze te weinig ervaring hebben om deel te nemen aan dit soort workshops. Juist aan junior docenten zou ik de workshop aanbevelen, omdat zij vanuit hun ervaring met het uitvoeren van onderwijs veel kunnen bijdragen. Bovendien is het een kans om te leren van andere deelnemers en biedt het tijd en ruimte om te reflecteren op jouw functioneren. Want hoewel reflectie zo belangrijk is om te groeien in je werk, is het toch vaak het eerste wat je laat vallen wanneer je het druk hebt.

Open mind
Mijn tip voor toekomstige deelnemers is om er met een open mind in te stappen. Wees niet bang om uit te spreken wat je denkt en voelt. Juist als het voor je gevoel soms heel dichtbij komt en je dit uitspreekt, verlaat je de sessie met de gedachte: ‘het was heel bijzonder wat hier gebeurde’.

Ga naar de Mixed Classroom workshops

Laura Geelen

Andere deelnemers over de Mixed Classroom workshops

“Ik heb de workshop gevolgd omdat ik een stukje verantwoordelijkheid zag om ervoor te zorgen dat onze docenten weten hoe ze met hot moments in de klas om kunnen gaan.”

Snelle navigatie VU Centre for Teaching & Learning

Ga hier direct terug naar de homepage van het CTL.
Veelbezochte cursussen: BKOSKOLeergang Onderwijskundig Leiderschap
Cursussen per doelgroep: junior docentendocenten met een BKOonderwijsleidersPhDs met onderwijstaken

Wil je een vraag aan een van onze medewerkers stellen? Neem dan contact op met Carin Weitering, medewerker studentzaken, ctl@vu.nl.
Of bel ons op: 020 598 4263. (op werkdagen tussen 9.00 en 17.00). 

Contactpersoon

Carin Weitering

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam