Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Bacheloropleidingen Masteropleidingen VU for Professionals
HOVO Amsterdam Taalcursussen Nederlands als tweede taal (NT2) Zomercursus van de VU Amsterdam Honoursprogramma Universitaire lerarenopleidingen
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Interdisciplinaire onderzoeksinstituten Wetenschappers van de VU Research Impact Support Portal Creëer impact met jouw onderzoek
Nieuws Agenda Bewegen naar een vitale toekomst
VU UPDATE: Situatie in Israël en de Palestijnse gebieden Cultuur op de VU
Praktische informatie De VU en Innovatiedistrict Zuidas Missie, kernwaarden en visie
Besturing van de VU Valorisatie en impact Samenwerken met de VU VU Alumni Community Bekijk onze vacatures!
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Leergang Kunstgeschiedenis

Kunstgeschiedenis VI – 1900-1940 Manifesten en utopieën

Van Modersohn tot Malevich, van Arp tot Hepworth, van Berlage tot Bauhaus: krijg inzicht in één van de meest dynamische periodes in de kunstgeschiedenis.

Vakgebied/thema: Kunstgeschiedenis en architectuur
Leergang Kunstgeschiedenis VI
Naam docent: drs. Frans Henk Hoekstra

De periode 1900-1940 is een van de meest dynamische periodes in de kunstgeschiedenis. Geschreven manifesten over kunst en architectuur wisselen elkaar in hoog tempo af. Als u leest wat onder meer Kandinsky, Mondriaan en Gropius schreven over kunst en maatschappij, ziet u hun werk in ander licht. Wat schreef Matisse over expressionisme? Wat bedoelen Gleizes en Metzinger met kubisme? Wat betekent Form Follows Function (niet)? Nieuwe inzichten over ruimte en massa zijn van invloed op de beeldhouwkunst van Hepworth, Moore, Arp en Giacometti. In de bouwkunst leiden nieuwe technieken tot uiteenlopende ideeën over ornament, materiaal en constructie, zoals te zien is in de architectuur van de Amsterdamse School, het Nieuwe Bouwen, The International Style, De Stijl en het Bauhaus.

Meer over deze cursus
Inhoud
Data, kosten en inschrijven

Alle cursussen Kunst en architectuur 

Accreditaties

Contact en meer informatie

Praktische informatie

Heeft u vragen? Kijk eerst op de pagina Praktische informatie voor antwoorden over online onderwijs, MijnHOVO, aanmelden, annuleren, de VU campus en meer.

Contact met HOVO

Staat het antwoord op uw vraag er niet bij? Neem dan contact op met een van de medewerkers van de HOVO cursusadministratie via hovo@vu.nl.

Of bel ons op 020 598 56 69. Telefonisch bereikbaar op maandag tot en met vrijdag tussen 09.15 en 10.45 uur.

Wij helpen u graag verder.

Direct naar

Homepage VU Amsterdam Cultuur op de VU Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact met VU Amsterdam Bekijk onze vacatures! Faculteiten VU Amsterdam Diensten VU Amsterdam
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © VU