Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Verbinding maakt verschil
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Schoonmaak

Laatst gewijzigd op 18 juni 2025
Schone openbare ruimtes, onderwijsruimtes, werkplekken en hygiënische sanitaire ruimtes vormen belangrijke voorwaarden voor een prettige werkomgeving.

De functie van een ruimte (onderwijs, onderzoek en dergelijke) bepaalt de schoonmaakaanpak. Het ‘element’ in een ruimte bepaalt de handeling(en) en de frequentie. Een tafel wordt bijvoorbeeld vaker afgenomen dan een stopcontact.

Schoonmaakprogramma’s

Schoonmaak op de VU Campus vindt plaats volgens vastgestelde programma’s. Hier is een overzicht van de meest prominente programma’s, met de basis frequenties per week. Op ruimte niveau kunnen frequenties en programma’s afwijken, afhankelijk van het gebruik en de mate van vervuiling. Voor veel sanitaire ruimten geldt bijvoorbeeld dat er extra naloop rondes worden uitgevoerd.

Werkzaamheden vinden overdag plaats, veelal tijdens kantooruren. Schoonmaak vindt niet op vaste tijdstippen plaats, dat is niet te plannen. Voor de meeste type ruimten (uitzonderingen zijn sanitair en behandelruimten) geldt een resultaatverplichting en geen handelingsverplichting. We vragen je medewerking door de ruimten netjes achter te laten (clean desk) en even plaats te maken tijdens de schoonmaak. 

Versobering dienstverlening

Sinds 1 januari 2025 hebben we versoberingen in de dienstverlening doorgevoerd om binnen de financiële kaders van de VU te blijven. Voor schoonmaak heeft dit geleid tot een aantal wijzigingen in frequenties (reeds verwerkt in dit overzicht). 

  • Trappenhuizen: van 3x naar 2x keer per week
  • Laboratoria: van 5x naar 3x per week (gedeelde verantwoordelijkheid)
  • Zitwerkruimte (flex): van 2,5x naar 2x per week
  • Zitwerkruimte (vast): van 2x naar 1x per week (gedeelde verantwoordelijkheid)

Vragen?

Heb je nog vragen, of gelden er voor jouw afdeling specifieke toegangs- of schoonmaakprotocollen die nog niet met FCO zijn afgestemd? Neem dan contact op met de Servicedesk FCO via frontoffice.fco@vu.nl.

Schoonmaak

  • Hoe kan ik schoonmaak melden?

    Wil je een melding schoonmaak doorgeven, bijvoorbeeld als er koffie is gemorst of het toilet vies is? Of heb je een vraag, melding of compliment over uitgevoerde schoonmaak? Geef het door!

  • Waar kan ik schoonmaak aanvragen?

    • Medewerkers en studenten van de VU vragen met hun VUnet ID extra schoonmaak aan de Serviceportal.
    • Ben je externe en/of niet in het bezit van een VUnet ID? Gebruik dan de Serviceportal extern.
  • Hoe kan ik een extra schoonmaakdienst aanvragen?

    Wil je iets laten schoonmaken wat niet onder de standaard schoonmaakdienstverlening valt? Dit kun je aanvragen via frontoffice.fco@vu.nl. Hier zijn kosten aan verbonden. Een overzicht van de mogelijkheden vind je in de Prijslijst extra schoonmaakdiensten.

  • Binnen hoeveel tijd word ik geholpen?

    Afhankelijk van de omvang van de schoonmaakactiviteit: 2 tot 10 werkdagen. Hou voor het laten reinigen van computerapparatuur rekening met een ‘levertijd’ van minimaal 10 werkdagen.

  • Welke schoonmaakprotocollen gelden voor de laboratoria?

    Voor laboratoria geldt het reguliere schoonmaakprogramma, met een frequentie van 3x per week. Schoonmaakwerkzaamheden die ‘dagelijks’ worden uitgevoerd, zijn o.a. de schoonmaak van vloeren en wasbakken, het opvullen van sanitaire dispensers en het legen van afvalbakken. 

    Voor ML-I/II labs wordt de schoonmaak uitgevoerd volgens het ML-schoonmaakprotocol. Voor labs met RA-classificatie geldt het RA-schoonmaakprotocol. Voor het Onderzoeksgebouw is het RA-protocol nog in de maak. Zodra dit formeel is vastgesteld, wordt dit geïmplementeerd. Het ML-protocol in het Onderzoeksgebouw is al actief.

Heb je vragen?

Neem contact op met de FCO Servicedesk

Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Telefonisch bereikbaar: maandag t/m vrijdag van 8:30 -17:30 uur
Hoofdgebouw KC01b
De Boelelaan 1105
1081 HV Amsterdam

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam