Gebundelde krachten
Op 1 mei 2023 hebben LEARN! Academy en de VU Onderwijswerkplaats hun krachten gebundeld. Samen vormen zij het Centre for Teaching and Learning, hét expertisecentrum voor het uitwisselen van kennis, ideeën en ervaringen rondom onderwijsontwikkeling en onderwijsinnovatie aan de VU Amsterdam. Hun doel? Het versterken en ondersteunen van docenten, onderwijsleiders en alle andere betrokkenen in het onderwijs, zodat ze samen kunnen bouwen aan een nog sterkere, gepassioneerde onderwijscommunity.
Onderwijs heeft iets magisch
Waar is je liefde voor onderwijs ontstaan?
Thuis. Door op te groeien met een broertje met een beperking heb ik gezien hoe uitdagend leren kan zijn. De zin of tegenzin om te starten, het vallen en opstaan, de bewuste en onbewuste leermomenten. En dan het moment waarop het gelukt is, het moment waarop iets nieuws is geleerd. Dat heeft, zeker wanneer je het van zo dichtbij ervaart, iets magisch.
Ik ben daarom altijd bezig geweest met docentschap. Tijdens mijn reis door verschillende onderwijsinstellingen, van basis- en hoger onderwijs tot wetenschappelijk onderwijs, als lerende, docent en onderwijsleider, heb ik verschillende onderwijsvormen gezien. Ik weet hoe het is om voor een klas te staan, heb gezien hoe mooi onderwijs kan zijn en hoe het een manier is om te zorgen voor gelijke kansen.
“De docent maakt het verschil”
Ik wil zichtbaarder maken in de academische context dat de docent écht het verschil maakt. Gaan staan voor de waarde van onderwijs. Dat is wat ik met liefde doe.
Jouw teamleden noemen je dus niet voor niets een onvermoeibare activiste.
Eén van de dingen die ik probeer, is bewustwording creëren rond wat docentschap is. Het is geen instrumentele vaardigheid die je “even” kunt leren. Aan de andere kant is dat ook het mooie van het vak. De adaptieve expertise die je nodig hebt om een rijke leeromgeving te creëren voor de studenten, dat is waar bevlogen docenten voor gaan. Zij investeren in de ontmoeting, want in de interactie ontstaat het leren. En dan ervaar je de magie.
"Voor het verbeteren en vernieuwen van onderwijs is samenwerking van groot belang", benadrukt ook Mariska Min, Hoofd Teaching and Learning Centre UvA.“Onze samenwerking met het CTL van de VU is een mooi voorbeeld hiervan. We weten elkaar te vinden en delen expertise. We beschouwen elkaar als partners en kunnen veel van elkaar leren: zo leerden wij van de VU veel over docentontwikkeling en brachten wij nieuwe input over het aanjagen van onderwijsinnovaties naar de VU."