Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Verbinding maakt verschil
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Eredoctor Timothy Berners-Lee

Timothy Berners-Lee, de verklaarde grondlegger van het World Wide Web ontving op 20 oktober 2009 in Amsterdam een eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam.

De VU kende Berners-Lee een eredoctoraat toe ‘voor zijn essentiële bijdrage aan de ontwikkeling, introductie en groei van het world wide web dat diepgaande invloed heeft op het sociale, economische, culturele en publieke leven’. De VU sprak met het eredoctoraat ook haar waardering uit voor de persoonlijke inzet van Berners-Lee voor de universele toegankelijkheid voor iedereen tot dit wereldwijde informatienetwerk. Berners-Lee ontving het eredoctoraat op voorstel van de faculteit der Exacte Wetenschappen.

In maart 1989 kwam Berners-Lee (1955) met een radicaal voorstel: een architectuur voor een hypertext systeem dat op internet gebouwd zou worden. Gebruikers op verschillende locaties konden documenten op het internet plaatsen en verbindingen aanbrengen tussen deze documenten, zonder dat er enige centrale administratie van zowel de documenten als de links was: het World Wide Web. Berners-Lee overwon veel tegenstand voor zijn idee met zijn enthousiasme en motivatie. De grote omslag vond plaats in 1990 toen de eerste web-browser werd ingevoerd. In 1995 waren er al 16 miljoen gebruikers van het WWW, eind 2008 1,6 miljard.

Visionair

Berners-Lee bleef nadenken over vernieuwingen rond het WWW. Zo lanceerde hij het idee van het semantisch web waarbij computers de data van het web beter begrijpen en daardoor beter kunnen verwerken. De VU was een partner bij de realisatie van het semantisch web. De faculteit Exacte Wetenschappen werkte veel samen met Timothy Berners-Lee. Zijn erepromotor was Guus Schreiber, hoogleraar Intelligente Informatiesystemen.

Uitreiking van het eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam aan Timothy Berners Lee in 2009.

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam