Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU voor Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Vrouwen aan de top
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Workshops voor jonge onderzoekers

Het Forum for Young Scientists (FYS) organiseert als onafhankelijk platform binnen de VU workshops voor promovendi en postdoc-onderzoekers. Doel van deze bijeenkomsten is de mentale gezondheid van deelnemers in de werkomgeving te versterken, aandacht te besteden aan ‘soft skills’, en inzicht in loopbaanmogelijkheden te vergroten.

Bijeenkomsten voor jonge onderzoekers

Subsidie: € 7.500,- 
Looptijd:  2024

Het platform is opgericht in 2016 om jonge onderzoekers aan de VU te ondersteunen in hun ontwikkeling en netwerkvaardigheden. Bij deze wetenschappers bestaat veel behoefte aan verbinding, ook omdat zij in hun bezigheden vaak vergelijkbare uitdagingen en knelpunten tegenkomen.

In 2024 staat het thema ‘Wetenschap & Communicatie’ centraal. In zes workshops zal aandacht worden besteed aan onderwerpen als:

  • ‘Best practices’ om samenwerking met experts uit verschillende vakgebieden tot stand te brengen en te verstevigen.
  • Management van interdisciplinaire projecten en risicomodellen.
  • Inzet van communicatietools richting verschillende doelgroepen.
  • Wetenschapscommunicatie in de media.
  • Communiceren over onderzoek met ‘non-specialists’.

De workshops met informele nabespreking zijn kosteloos toegankelijk voor promovendi en postdoc-wetenschappers vanuit alle faculteiten, en kleinschalig van opzet om de interactie te versterken – met niet meer dan 20 tot 30 deelnemers. De voertaal is Engels.

Met dit initiatief wordt gebouwd aan een gemeenschap van jonge onderzoekers vanuit verschillende faculteiten; een plek waar ideeën worden uitgewisseld over verbinding van onderzoek en samenleving. En waar meer inzicht ontstaat in mogelijkheden om door te stromen binnen de wetenschap.

Uitvoering:
Forum for Young Scientists

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam