Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Bacheloropleidingen Masteropleidingen VU for Professionals
HOVO Amsterdam Taalcursussen Nederlands als tweede taal (NT2) Zomercursus van de Vrije Universiteit Amsterdam Honoursprogramma Universitaire lerarenopleidingen
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Interdisciplinaire onderzoeksinstituten Wetenschappers van de VU Research Impact Support Portal Creëer impact met jouw onderzoek
Nieuws Agenda Bewegen naar een vitale toekomst
VU UPDATE: Situatie in Israël en de Palestijnse gebieden Cultuur op de VU
Praktische informatie De VU en Innovatiedistrict Zuidas Missie, kernwaarden en visie
Besturing van de VU Valorisatie en impact Samenwerken met de VU VU Alumni Community Bekijk onze vacatures!
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Emoena: leiderschap, diversiteit en zingeving (2026)

Post-academische opleiding voor levensbeschouwelijk leiderschap in een religieus diverse samenleving.

Totaalbedrag project: €245.100 
Subsidie VUvereniging: €30.000 in totaal (cofinanciering deelnemersbijdragen, fondsen, School voor Religie en Theologie)
Looptijd: 1 jaar (2026)

Emoena is een post-academische opleiding voor levensbeschouwelijk leiderschap die invulling geeft aan de christelijke oorsprong van de Vrije Universiteit Amsterdam. De opleiding laat zien hoe de protestants-christelijke achtergrond van Nederland tot op de dag van vandaag doorwerkt in de omgang met levensbeschouwelijke diversiteit. 

Kennisoverdracht vormt een belangrijk onderdeel van Emoena. De opleiding sluit aan bij de protestantse wortels van de VU en verkent hoe deze oorsprong nieuwe betekenissen krijgt in het heden.  

Deelnemers met uiteenlopende levensbeschouwelijke, culturele en maatschappelijke achtergronden trekken een jaar lang met elkaar op. Ze ontwikkelen vaardigheden om het gesprek aan te gaan, ook wanneer dat schuurt. Ze leren omgaan met polarisatie en dragen bij aan dialoog en een rechtvaardige samenleving. 

Uitvoering 
School voor Religie en Theologie (VU)

In samenwerking met 
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en verschillende onderwijs- en religieuze organisaties 

Ik steun dit project,

daarom word ik lid van de VUvereniging

Terug naar het overzicht

Direct naar

Homepage VU Amsterdam Cultuur op de VU Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact met VU Amsterdam Bekijk onze vacatures! Faculteiten VU Amsterdam Diensten VU Amsterdam
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © VU