Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Vrouwen aan de top
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Welkom bij VU-UT

Informatie voor nieuwe VU-UT studenten

Welkom bij Creatieve Technology of Mechanical Engineering, de opleidingen van Universiteit Twente (UT) en Vrije Universiteit Amsterdam (VU)!

We kunnen niet wachten om je live te verwelkomen in september. Tot die tijd zorgen we dat je alle informatie ontvangt die je nodig zou kunnen hebben. De meest gestelde vragen beantwoorden we hier alvast. Heb je nu al een vraag waarop je het antwoord niet kunt vinden? Neem dan gerust contact met ons op.

Welkom bij CreaTe/ ME in Amsterdam

  • Is de studie hetzelfde aan beide universiteiten?
    Ja! je kunt de VU-UT studies ME en CreaTe aan zowel de UT als de VU volgen: inhoudelijk zijn ze exact gelijk.
  • Waarom gaan we soms naar Twente voor lessen?
    Je zult 80% van je lessen en studiewerk in Amsterdam beleven. Een paar keer per maand ga je naar Twente, zodat je gebruik kunt maken van de specifieke faciliteiten van UT, zoals labs en materialen. Daarnaast werk je samen met de UT studenten op die dagen. De activiteiten in Twente zijn verplicht; je kunt niet op afstand meedoen.
  • Hoe vaak gaan we naar Twente?
    Een paar keer per maand; we delen het schema steeds zodra dit bekend is.
  • Waar verblijf ik in Twente?
    De lessen zijn op de campus. Soms roosteren we de lessen meerdere dagen achter elkaar in. In dat geval kun je overnachten in de blokhutten op de UT campus; voor veel medestudenten is dit een uitje, waarbij je een gezellige tijd hebt met je klasgenoten. Sommige studenten reizen echter toch liever heen en weer of logeren elders; dat is helemaal aan jou. Houd wel rekening met kosten die je maakt voor de reis en je verblijf (de bedden in blokhutten kosten in februari 2025 bijvoorbeeld €22,50 per nacht); deze zijn niet inbegrepen in je studiegeld.
  • Wat gebeurt er allemaal tussen nu en de start in september?
    In de periode tussen je aanmelding en de start van je studiejaar gaan we samen aan de slag om je inschrijving compleet te maken. Dat bekent dat je zowel vanuit UT als vanuit VU mails zult ontvangen over je volledige inschrijving, betaling en de introductiedagen. We werken er aan om deze mails zo concreet mogelijk te maken, en zo min mogelijk, maar houd rekening met veel berichten tussen nu en september.

Op de website vu-ut.nl delen we veel meer 'praktische info' met je. 

Wil je meer weten?

Alle FAQ's vind je hier:

Heb je andere vragen?

Stuur een e-mail naar studentenbalie@vu.nl o.v.v. je studentnummer.

Neem voor specifieke vragen over CreaTe contact op via studyadvisor-create@vu.nl

Neem voor specifieke vragen over Mechanical Engineering contact op via me.studyadvice.beta@vu.nl

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam