Strolll, voorheen Reality DTx, is een oefenprogramma voor augmented-reality brillen om het bewegen van mensen met een neurologische aandoening, zoals de ziekte van Parkinson en beroerte, te verbeteren. Begin dit jaar zijn wij begonnen met het onderzoeken van wat het effect is op het bewegen van het thuis trainen met Strolll bij mensen na een beroerte, begeleid door een therapeut (lees hier meer over dit onderzoek). Hiervoor zijn wij langs geweest bij de deelnemende praktijken om de therapeuten alles uit te leggen over het Strolll oefenprogramma, zodat de therapeuten zelfstandig met de deelnemers aan de slag kunnen gaan. Eind februari is het onderzoek officieel van start gegaan met de inclusie van de eerste deelnemer. Op dit moment zijn 62 van de 100 deelnemers geïncludeerd. Deze deelnemers zijn al gestart of zullen binnenkort starten met het onderzoek. Meerdere deelnemers zijn thuis bezig met het Strolll oefenprogramma en de eerste 17 deelnemers hebben het oefenprogramma afgerond.
Wij zitten inmiddels al over de helft wat betreft het aantal deelnemers, maar zijn nog steeds op zoek naar mensen die aan het onderzoek mee willen doen.
Wie kunnen deelnemen?
Het is van belang dat u meer dan 3 maanden geleden een beroerte heeft gehad. Ook moet u problemen ervaren met het lopen, maar dit nog wel grotendeels zelfstandig kunnen. Daarnaast mag u geen andere aandoening hebben die het lopen, de balans of de armfunctie sterk beïnvloeden. Ook mag u geen problemen hebben met het zicht of gehoor, die ervoor zorgen dat u de spellen van het oefenprogramma niet kunt spelen.
Heeft u interesse om deel te nemen of kent u iemand die deel zou willen nemen? Neem dan contact met ons op via een van de gegevens hieronder. We zullen u vervolgens van meer informatie voorzien over het onderzoek.