Als je het DNA van een embryo verandert, verander je ook het DNA van toekomstige generaties. Hoe kunnen we de stemmen van die toekomstige generaties meenemen in de keuzes die we vandaag maken? In deze interactieve dialoog gaan we in gesprek met de toekomst om de beslissingen die we vandaag kunnen nemen beter te begrijpen.
Britta van Beers, hoogleraar recht, ethiek en biotechnologie aan de vakgroep rechtstheorie en rechtsgeschiedenis van de VU, zal ons begeleiden bij de ethische en juridische kansen en valkuilen in de toekomst van het bewerken van de menselijke kiemlijn.
De moderatie is in handen van Eef Grob. Ook Marianne Lamers, journalist bij NEMO Kennislink, en Marcia van Woensel nemen deel.
Er zijn 2 DNA-dialogen, op 14 en 22 april. Elke dialoog heeft zijn eigen insteek dus je kunt ook aan deel 2 meedoen zonder dat je deel 1 hebt bijgewoond.
Iedereen kan meedoen, juridische kennis is niet nodig.