“Tot mijn pensionering heb ik gewerkt als internist-oncoloog. Nu ik meer tijd heb, vind ik het interessant om over andere onderwerpen meer te leren. Mijn eerste kennismaking met HOVO was tijdens een eendaagse cursus over politicologie. Dat beviel goed. Het was een leuke cursusdag en een laagdrempelige kennismaking met een voor mij nieuw vakgebied. Daarna heb ik nog cursussen gevolgd over onder andere vulkanisme, het straatleven in Amsterdam en muziek afkomstig uit de voormalige Sovjet-Unie en Eurazië. Hele diverse onderwerpen, maar stuk voor stuk zeer interessant. Na die muziekcursus heb ik bijvoorbeeld bladmuziek van de componisten Komitas en Ciurlionis besteld. Die stukken speel ik nu zelf op de piano.”
Inspirerende leeromgeving
“De interactie met de docent en de medecursisten heeft voor mij echt meerwaarde. Dat is de reden dat ik cursussen liever fysiek op de VU volg en niet online. Lang geleden heb ik zelf aan de VU gestudeerd. Het is bijzonder om er terug te zijn. Je loopt tussen de jonge studenten, hoort hun verhalen en ziet op de aankondigingen waar ze mee bezig zijn. Op de VU hangt een unieke sfeer. Het zorgt voor een inspirerende leeromgeving die een cursus net dat beetje extra geeft.”
Nog niet uitgeleerd
“Ik ben zeker van plan om cursussen bij HOVO Amsterdam te blijven volgen. Ik kan het echt aan iedereen aanbevelen. Mijn advies bij twijfel: schrijf je de eerste keer in voor een eendaagse cursus. Dan ervaar je zelf of de manier van kennisoverdracht bij je past. En als het bevalt, kies je daarna voor een langere cursus. Het cursusaanbod is enorm. Ik ben nog lang niet uitgeleerd.”
In gesprek met Joke Baars
Joke Baars (68) heeft een brede belangstelling. Ze verdiept zich graag in nieuwe onderwerpen en volgt daarvoor regelmatig een cursus bij HOVO Amsterdam.

“Laagdrempelige kennismaking met nieuwe vakgebieden”