Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Verbinding maakt verschil
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Anita Tekamp, EMC Communitybuilder, Master Coach en Teamcoach

Alumnus Executive Coaching
In de 15 jaar dat ik als coach werk heb ik meerdere coachopleidingen gevolgd. Al die jaren bleef ik de behoefte voelen voor meer wetenschappelijk toetsing en inzet. Dat was voor mij de doorslaggevende reden voor het willen behalen van een mastertitel in Executive Coaching.

Executive Coaching op de VU

Op de VU vond ik zo’n wetenschappelijke opleiding tot coach. Oorspronkelijk wilde ik alleen teamcoaching module doen, dus het feit dat ik de volledige opleiding heb afgerond zegt al iets over hoe ik de opleiding heb ervaren. Ik heb bovendien fijne vrienden aan de opleiding overgehouden én ik heb die wetenschappelijke basis opgedaan waar ik zo naar op zoek was. Handelen vanuit een ander perspectief in de praktijk heeft mij veel gebracht.

Wat ik fijn vond aan Executive Coaching op de VU is de opbouw. Er is afwisseling tussen theoretisch kader, visies op coaching, er worden cases behandeld, en er zijn meerdere boeiende sprekers. Een verfrissende zoektocht naar je eigen stijl van coaching, je praktijktheorie. Er zijn veel dingen die ik tijdens de opleiding geleerd heb en die ik nu toepas in de praktijk. Voorbeelden daarvan zijn de focus op groepsdynamica in teamcoaching of de oefening om op 7 verschillende manieren te leren luisteren naar mensen. Daar was ik zelf nooit op gekomen maar dat pas ik nu regelmatig toe. Lijkt simpel, én levert heel veel op.

De theorie wordt uiteindelijk een soort second nature, je bereidt je instrumentarium hiermee uit.

Mijn ervaringen met de opleiding Executive Coaching

Toen ik aan de opleiding begon, werkte ik al volledig als zelfstandige. Ik ben wat meer gaan focussen op welk type coaching bij mij past. Ik denk dat ik mezelf ook veel serieuzer ben gaan nemen en dat is een mooie winst.

Na de opleiding heb ik met een aantal vakgenoten een boek geschreven over Boardroom Dynamics. Ik merk dat er veel interesse is in coaching doordat ik de vraag “Waar kan ik een goede coaching opleiding volgen?” geregeld krijg. Ik onderzoek dan eerst hoe ervaren iemand is en hoe goed diegene zichzelf kent, omdat het erg helpt om een basis te hebben voordat je aan een coach opleiding aan de VU begint. Als dat het geval is raad ik deze opleiding zeker aan. Samengevat: als je op zoek bent naar goede wetenschappelijk onderbouwde kennis op het gebied van executive coaching dan “moet” je naar de VU.

“Als je op zoek bent naar goede wetenschappelijk onderbouwde kennis op het gebied van executive coaching dan “moet” je naar de VU.”

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam