Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Biodiversiteit aan de VU
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Besturing Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Taalaanbod VU-studenten en medewerkers

Het aanbod van taalcursussen, workshops en andere taalondersteuning op de VU voor studenten en personeel is uitgebreid en divers.

Zowel het Taalcentrum-VU, Academic Language Programme (ALP) als VU-NT2 bieden vele cursussen, trainingen en workshops aan voor studenten en personeel. Hieronder vind je per doelgroep het totale cursusaanbod.

  • Voor studenten

    Ben je VU-student en wil je je academisch Nederlands of Engels versterken? Kun je wel wat hulp gebruiken bij het schrijven van je scriptie of werkstuk? Of ben je een internationale student en wil je Nederlands leren? 

    Vanaf de start van je studie tot en met je afstudeerscriptie kun je terecht met je vragen en leerwensen. Er is een groot aanbod van taalcursussen, workshops, coaching en andere taalondersteuning, speciaal voor alle VU-studenten. Ook een traject op maat of individuele begeleiding is vaak mogelijk. 

    Taalaanbod voor studenten

  • Voor PhD's

    Ben je promovendus en wil je je academisch Nederlands of Engels verbeteren? Of je nu hulp nodig hebt bij het schrijven van je proefschrift, grammatica, uitspraak of mondeling presenteren, wij hebben een uitgebreid aanbod van taalcursussen, workshops, coaching en andere taalondersteuning, van remedial tot vergevorderd.

    Taalaanbod voor PhD's

  • Voor VU-medewerkers en faculteiten

    Werk je op de VU en wil je Nederlands leren? Of wil je je Engels versterken? Op de VU zijn er veel mogelijkheden om je Nederlands of Engels te ontwikkelen en versterken, voor internationale én Nederlandstalige medewerkers. Ook biedt de VU veel ondersteuning voor opleidingen, afdelingen en faculteiten bij de uitvoering van het taalbeleid en de versterking van academische taalvaardigheden van studenten.  

    Taalaanbod voor VU-medewerkers en faculteiten

Meer informatie

Contactpersoon

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © 2026 - Vrije Universiteit Amsterdam