VU-Orkest
Het VU-Orkest is een symfonieorkest bestaande uit ongeveer 90 musicerende studenten afkomstig uit alle uithoeken van Nederland. Het orkest geeft elk jaar verschillende concerten in de mooiste zalen in zowel binnen- als buitenland. Ga voor meer informatie naar de website.
VU-Koor
Het VU-koor is een enthousiast 55-koppig studentenkoor dat zowel de grote koorwerken als kleiner of minder bekend werk zingt uit verschillende tradities. Het koor levert ieder jaar een reeks mooie concerten, al dan niet met instrumentale begeleiding van professionals. Bezoek de website voor meer informatie.
VU-Kamerorkest
Het VU-Kamerorkest bestaat uit circa 35 musici en brengt zowel modern repertoire als klassieke werken voor kamerorkest ten gehore. Regelmatig werkt het VU-Kamerorkest met jonge talentvolle solisten. Meer informatie vind je op de website.
VU-Kamerkoor
Het VU-Kamerkoor telt ruim 30 ambitieuze koorzangers. Zowel jeugdig enthousiasme als wijze ervaring maken deel uit van de magische mix. Deze variëteit zet zich door in de programmakeuze, waarin ruimte is voor stokoude en nagelnieuwe muziek, begeleid of a capella. Ga naar hun website voor meer informatie.
Concerten
Als VU-medewerker kun je gratis naar de concerten van de VU-muziekgezelschappen: voor ieder regulier concert zijn namelijk 35 stoelen beschikbaar gesteld die bekostigd zijn door het College van Bestuur en de VU muiziekkoepel.
Zomer concert 2025 - Karl Jenkins' The Armed Man: A mass for Peace o.l.v. Dody Soetanto met VU-Koor en VU-kamerorkest
The Armed Man van Karl Jenkins is een diep ontroerende en eigentijdse vredesmis, oorspronkelijk geschreven in opdracht van de millenniumviering. Door elementen van de traditionele Latijnse mis te vermengen met poëzie, historische teksten en diverse muzikale invloeden, is het stuk zowel een reflectie op de verschrikkingen van oorlog als een hoopvolle oproep tot vrede. Van het opvallende L’Homme Armé-thema tot het stijgende Benedictus is dit werk een emotionele reis die een publiek van alle achtergronden aanspreekt.
Op zaterdag 14 juni 2025 om 20:00 uur in de Dominicuskerk Amsterdam, Spuistraat 12, 1012 TS Amsterdam. Vrijkaarten voor deze voorstelling vind je hier, mochten de 35 kaarten vergeven zijn, dan is dit de plek voor de reguliere verkoop. Op zondag 15 juni om 15.30 uur is het concert ook te zien in de Domincuskerk. Vrijkaarten zijn hier te vinden, mochten deze er niet meer zijn, kun je hier kaarten kopen.
Naast hun reguliere concerten kunnen de muziekgezelschappen ook jouw (universitaire) festiviteiten opluisteren. Neem hiervoor contact op via dit formulier.