Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Verbinding maakt verschil
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Amsterdam 750 jaar

De Vrije Universiteit Amsterdam is een van de kennispartners tijdens Amsterdam 750 jaar. Op die manier dragen we bij aan talentontwikkeling en een leefbare toekomst voor de stad.

In het kader van de viering van 750 jaar Amsterdam organiseert de VU, of is zij vertegenwoordigd bij, diverse activiteiten.

Summit for Future Generations
Op donderdag 12 juni van 13.00 tot 18.00 uur organiseert de VU de Summit for Future Generations. Schuif aan bij inspirerende sessies met toonaangevende internationale sprekers. Zij gaan in op onderwerpen die samenhangen met de Sustainable Development Goals van de Verenigde Naties. Thema's die juist nu relevant zijn.

Deze summit is onderdeel van de ToekomstTiendaagse en ook toegankelijk voor externen.

Open Toren Dag
Beleef Amsterdam vanuit een uniek perspectief tijdens de Open Toren Dag 2025 op zaterdag 14 juni, ter viering van 750 jaar Amsterdam.

In het architectonische landschap van Vrije Universiteit Amsterdam is het OZW-gebouw een baken. Het 52 meter hoge gebouw is ontworpen door Jeanne Dekkers en werd geopend in 2006. Het geeft vorm aan een innovatief geïntegreerd kantoor- en onderwijsconcept waarin diverse onderwijsactiviteiten zijn gecombineerd, maar je kan er ook cursussen volgen van cultuurcentrum Griffioen. 

Tijdens de Open Toren Dag bekijk je vanuit de Alma zalen op de bovenste verdiepingen het schitterende uitzicht op het kenniskwartier, ook wel het Innovation District Zuidas, en de stad Amsterdam.

Toegang is gratis en aanmelden is niet nodig.

Festival Op de Ring
Op zaterdag 21 juni vindt het festival Op de Ring plaats op 15 kilometer autovrije A10. De binnenste ring wordt ingericht als festivalterrein. De VU is hierbij ook vertegenwoordigd met optredens en activiteiten.

VU Orkest – Amsterdamse smartlappen in klassieke uitvoering.
Tijdstip: op dit moment nog niet bekend, meer informatie volgt.

VU Griffioen – Dancecrew (5 min per optreden)
Om 12.05, 13.15 en 13.55 uur.

VU Sportcentrum – Beweging & ontspanning (30 min per blok)
11.00 uur – Tai Chi & staande yoga (opening)
12.40 uur – Tai Chi & staande yoga (herhaling)


En:

HOVO viert de verjaardag van de stad

Amsterdam staat centraal in meerdere cursussen over onder andere een aantal markante vroegere inwoners van de stad, de architectuur vanaf 1900 en over de collecties van de beroemde musea op het Museumplein.

Speciale ‘Amsterdam 750 jaar Award’ voor gezondheidswetenschapper Jaap Seidell
Emeritus hoogleraar Voeding en Gezondheid Jaap Seidell ontvangt de Impact Award 2025.
 

Misschien ben je hier ook naar op zoek?

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam