Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Gezond leven aan de VU
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Besturing Impact en valorisatie Samenwerken met ons Alumni Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Meelezer Susanne Oudshoorn over de vernieuwde DISK

Delen
25 juni 2026
VU-NT2 ontwikkelde samen met ISK-docenten, ISK-leerlingen en Boom NT2 een volledig vernieuwde versie van DISK, de NT2-methode voor jongeren.

Een van de docenten die betrokken was bij deze herziening is Susanne Oudshoorn, NT2-docent op het Mundus College in Amsterdam-West. Zij las alle hoofdstukken van DISK A1 en A2 mee en gaf feedback op zowel de inhoud als de instructietaal.

Wat is je indruk van de vernieuwde DISK?
"Een sterk punt aan de vernieuwde DISK vind ik de actuele en aansprekende thema’s, de duidelijke opbouw volgens het ABCD-model van Neuner en het feit dat grammatica is geïntegreerd in de thema’s, in plaats van een los onderdeel ernaast.

Ook de kleurige vormgeving van het werkboek is een pluspunt. Verder sluit de vernieuwde DISK goed aan bij de doelgroep in de ISK. De thema’s en onderwerpen zijn herkenbaar en relevant voor leerlingen, terwijl alle taalvaardigheden uitgebreid en in samenhang aan bod komen. Daarmee is het een methode die goed past bij de praktijk van het NT2-onderwijs van nu."

Kun je wat over jezelf vertellen?
"Ik werk met veel plezier als NT2-docent op het Mundus College. Hier geef ik les aan leerlingen van over de hele wereld, met uiteenlopende achtergronden. Daarnaast leid ik de NT2-vakgroep en verzorg ik workshops voor NT2-docenten, onder meer over voorlezen uit prentenboeken aan leerlingen in de puberleeftijd, differentiëren in de NT2-klas en over meertaligheid in de NT2-klas. 

Aangezien ik al jaren met DISK werkte, werd ik als meelezer betrokken bij de herziening van de methode. Ik las alle hoofdstukken van DISK A1 en A2 mee en ik gaf feedback op de inhoud en op de manier waarop de instructies zijn geformuleerd."

Meer over DISK
DISK wordt al jaren als NT2-methode gebruikt in de internationale schakelklas (ISK). De praktijk vroeg om vernieuwing en daarom is de methode herzien: een nieuwe opzet, online platform en meer aandacht voor functionele taal en spreekvaardigheid. Meer informatie over de vernieuwde DISK vind je op de website van uitgever Boom NT2. Daar kun je ook de webinar over DISK terugkijken met auteurs Anne Hammers en Nadine Linger.

VU-NT2 homepage

Snelle navigatie VU-NT2

Heb je vragen of wil je een afspraak maken?

Stuur een e-mail naar vu-nt2@vu.nl

of bel +31 (0)20 5986398 (ma-vr van 13.00 tot 15.00 uur)

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © 2026 - Vrije Universiteit Amsterdam