Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Gezond leven aan de VU
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Besturing Samenwerken met ons Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

SDG Academy on Nudge+ met een zomerse borrel na afloop 9 juli 2026 16:00 - 17:00

Delen
De ‘nudge’-revolutie veranderde overheidsbeleid ingrijpend vb. op het gebied van klimaat en consumentengedrag. Toch blijft er discussie over de effectiviteit en ethiek van nudges, en of ze wel genoeg rekening houden met de autonomie van burgers

In deze lezing zal Sanchayan het concept van ‘nudge+’ introduceren — een nieuwe benadering die verder gaat dan het louter sturen van gedrag. In plaats van mensen te vertellen wat ze moeten doen, moedigt nudge+ burgers aan om na te denken, te overwegen en zelf te beslissen of gedragsinterventies aansluiten bij hun eigen waarden en doelen. De benadering daagt beleidsmakers ook uit om zorgvuldiger na te denken alvorens gedragsinzichten toe te passen, wat wordt samengevat in de centrale leus van het boek: Denk na, voordat je een duwtje geeft.

Tijdens de discussie zal worden onderzocht hoe gedragswetenschap meer reflectieve, participatieve en democratische vormen van beleidsvorming kan ondersteunen, met name bij het aanpakken van complexe collectieve uitdagingen zoals klimaatverandering. Het evenement is interessant voor onderzoekers, studenten, beleidsmakers, gedragswetenschappers en iedereen die geïnteresseerd is in de relatie tussen burgers en de staat.

Nudge+ is door John A. List omschreven als een innovatie die “onze kijk op nudging verandert”, terwijl Michael Hallsworth het “verplichte lectuur noemt om de volgende generatie gedragswetenschap te begrijpen”.

Het boek is nu beschikbaar voor pre-order: https://www.amazon.com/Nudge-Think-Before-You/dp/3032132606, voor het geval u een exemplaar wilt bemachtigen dat door de auteur kan worden gesigneerd.

Na de boekpresentatie volgt de zomerbijeenkomst van ASI om het einde van het academische jaar te vieren. We nodigen alle ASI-leden uit om buiten bij de StartHub aan te schuiven voor wat drankjes en hapjes om het academische jaar gezamenlijk af te sluiten.

Over SDG Academy on Nudge+ met een zomerse borrel na afloop

Startdatum

  • 9 juli 2026

Tijd

  • 16:00 - 17:00

Locatie

  • Campusplein
  • StartHub

Adres

  • De Boelelaan 1095 A
  • 1081HV Amsterdam

Georganiseerd door

  • Amsterdam Duurzaamheidsinstituut

Taal

  • Engels

Spreker uitgelicht

Spreker uitgelicht

Dr. Daniel Muth is postdoctoraal onderzoeker bij de afdeling Milieubeleidsanalyse van het Instituut voor Milieustudies (IVM). Hij werkt aan het door de EU gefinancierde project NAVIGATOR. De centrale vraag van het project is hoe de EU effectief kan navigeren in het steeds complexere, vaak conflicterende landschap van mondiale instellingen voor klimaatbeheer. Het doel van NAVIGATOR is om de ambitieuze klimaatactieagenda van de EU vooruit te helpen en tegelijkertijd de multilaterale samenwerking te versterken.

Eerder onderzoek van Daniel richtte zich op de politieke economie van mondiale koolstofprijsmechanismen. Meer in het bijzonder analyseerde hij de manieren waarop doelgericht gebruik van inkomsten (ook wel "recycling van inkomsten" genoemd) die door dit beleid worden gegenereerd, de negatieve politieke dynamiek kan verbeteren die de implementatie van milieueffectieve koolstofbelastingen en emissiehandelssystemen belemmert.

Voordat hij aan zijn PhD begon, werkte Daniel bij de Europese Commissie (DG Clima) aan de implementatie van het EU ETS. Daarnaast was hij junior onderzoeker bij het Centrum voor Economische en Regionale Studies in Boedapest, waar hij de ontwikkeling van klimaatbeleid in de Midden- en Oost-Europese regio's bestudeerde. Daarnaast heeft Daniel waardevolle en uitgebreide werkervaring opgedaan in projectmanagement voor internationale organisaties en in consultancy bij een Big4 kantoor.

Klimaatgovernance, ETS, politieke economie van klimaatbeleid, koolstofprijsstelling, fs/QCA, koolstofbelastingbeleid.

Meer weten?

Neem contact op met onze coordinator Neele van den Bongardt

Follow us on

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © 2026 - Vrije Universiteit Amsterdam