Capital and Markets for the Missing Middle
Deze thesis onderzoekt innovatieve oplossingen om de markttoegang in ontwikkelingslanden te verbeteren, met een specifieke focus op het overbruggen van de kloof tussen mondiale kapitaal- en productmarkten en het zogenaamde "missing middle".
De missing middle verwijst traditioneel naar kleine en middelgrote ondernemingen (MKBs) in ontwikkelingslanden die te groot zijn voor microfinanciering, maar te klein, informeel en risicovol voor traditionele financiële instellingen. Kleinschalige boeren in waardeketens voor handelsgewassen staan voor een soortgelijke uitdaging: ze zijn de lokale vraag ontgroeid, maar te klein om toegang te krijgen tot mondiale exportmarkten.
Het onderzoek verkent innovatieve intermediaire kanalen die zijn ontworpen om de toegang tot financiering en markten voor deze bedrijven en boeren te verbeteren. Door het gedrag van particuliere impactinvesteerders op een crowdfundingplatform en de dynamiek van kleinschalige boeren in een exportgerichte waardeketen te analyseren, identificeert het proefschrift belangrijke uitdagingen in deze marktverbindingen.
Meer informatie over het proefschrift