Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Bacheloropleidingen Masteropleidingen VU for Professionals
HOVO Amsterdam Taalcursussen Nederlands als tweede taal (NT2) Zomercursus van de Vrije Universiteit Amsterdam Honoursprogramma Universitaire lerarenopleidingen
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Interdisciplinaire onderzoeksinstituten Wetenschappers van de VU Research Impact Support Portal Creëer impact met jouw onderzoek
Nieuws Agenda Bewegen naar een vitale toekomst
VU UPDATE: Situatie in Israël en de Palestijnse gebieden Cultuur op de VU
Praktische informatie De VU en Innovatiedistrict Zuidas Missie, kernwaarden en visie
Besturing van de VU Valorisatie en impact Samenwerken met de VU VU Alumni Community Bekijk onze vacatures!
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Oratie prof.dr. C.W. Menke - van der Houven van Oordt

Delen

Zicht op de Patiënt

Met moleculaire beeldvorming diagnostiek en behandelingen verbeteren

Met moleculaire beeldvorming maken we gebruik van radioactief gemerkte stoffen, zogenaamde tracers, waarbij de PET-scan zichtbaar maakt hoe deze zich in het lichaam verdelen. Met het gebruik van een tracer die hormoongevoelig borstkanker aantoont kunnen we bijvoorbeeld de diagnostiek hiervan verbeteren en inzicht geven in de prognose. Dit zegt medisch oncoloog Willemien Menke-van der Houven van Oordt in haar oratie.

Ook kunnen we met deze techniek gemerkte geneesmiddelen in de patiënt volgen en informatie krijgen over de optimale opname in tumoren en moeilijk bereikbare plaatsen zoals de hersenen. Dergelijk onderzoek is van grote meerwaarde bij de vroege ontwikkeling van nieuwe behandelingen om snel duidelijk te krijgen welk geneesmiddel de beste kans van slagen heeft. Daarnaast ontwikkelen we tracers voor afweercellen, die de werking van (nieuwe) immuuntherapieën in beeld kunnen brengen. De laatste ontwikkeling betreft het merken van onze nieuwste immuuntherapieën, namelijk cel therapieën, waarbij we uiteindelijk willen begrijpen hoe deze cellen in de tumoren ophopen.

Programma

Oratie door prof.dr. C.W. Menke - van der Houven van Oordt

Oratie Faculteit der Geneeskunde

De oratie is tevens online te volgen

Over Oratie prof.dr. C.W. Menke - van der Houven van Oordt

Startdatum

  • 16 januari 2026

Tijd

  • 15:45 - 17:15

Locatie

  • Hoofdgebouw VU, Aula

Adres

  • De Boelelaan 1105, 1081 HV Amsterdam

Volg de oratie online

Ga naar de livestream

Direct naar

Homepage VU Amsterdam Cultuur op de VU Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact met VU Amsterdam Bekijk onze vacatures! Faculteiten VU Amsterdam Diensten VU Amsterdam
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © VU