Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Verbinding maakt verschil
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Promotie M.B. van der Waal 3 april 2024 13:45 - 15:15

Delen
Untangling the Intangible

Hoe bevorderen we het management van ‘intangibles’ voor betere samenwerking en innovatie in de levenswetenschappen?
Health innovation & technology onderzoeker Mark van der Waal onderzocht problematiek rondom het benutten en uitwisselen van intangibles, ofwel het intellectueel kapitaal van organisaties, tijdens innovatieprocessen binnen de levenswetenschappen. Van der Waal maakte een conceptueel kader dat innovatieve organisaties in de levenswetenschappen (o.a. biofarmaceutische bedrijven en toegepaste onderzoeksinstellingen) kunnen gebruiken om betere strategieën te ontwikkelen voor het identificeren, beschermen, en benutten van hun intangibles. Daarnaast onderzocht hij praktische oplossingen, zoals op blockchain technologie-gebaseerde software, om de uitwisseling van waardevolle intangibles zoals gezondheidsgegevens tussen verschillende partijen in het innovatieproces te vergemakkelijken, en tegelijkertijd de privacy van patiënten en andere betrokkenen te waarborgen.

Toepassing intangibles
In het conceptueel kader dat Van der Waal ontwikkelde staan de belangrijkste intangibles, de functies ervan binnen innovatieprocessen, en hoe de intangibles met elkaar zijn verbonden. Aan de hand van verschillende praktijkonderzoeken toont hij hoe intangibles effectief voor innovatie ingezet kunnen worden, en ook hoe mechanismes voor toe-eigening van intangibles zoals patenten de brede inzet van intangibles beînvloeden. Van der Waal:” Omdat veel intangibles tegenwoordig digitaal zijn (bijv. gezondheidsgegevens), onderzocht ik ook nieuwe informatietechnologieën die zowel de uitwisseling als bescherming van intangibles kunnen bevorderen. Hieruit blijkt dat er bijzondere kansen liggen in blockchain en gedecentraliseerde identiteitstechnologieën.”

Effectieve uitwisseling van kennis

Innovatie in de levenswetenschappen is van groot belang om betere of goedkopere medicijnen en behandelmethoden te realiseren. Om succesvol te innoveren in de levenswetenschappen dient er intensief en langdurig te worden samengewerkt tussen verschillende organisaties en disciplines. Hierbij moet er effectieve uitwisseling plaatsvinden van kennis en op kennis gebaseerde middelen; zogenaamde intangibles.  

Meer informatie over het proefschrift

Programma

Verdediging van de dissertatie door M.B. van der Waal

Promotie Faculteit der Bètawetenschappen

Promotor:

  • prof.dr. H.J.H.M. Claassen

Copromotor:

  • dr. L.H.M. van de Burgwal

De promotie is tevens online te volgen.

Over Promotie M.B. van der Waal

Startdatum

  • 3 april 2024

Tijd

  • 13:45 - 15:15

Locatie

  • Auditorium
  • Hoofdgebouw VU

Adres

  • De Boelelaan 1105
  • 1081 HV Amsterdam

Volg de promotie online

Ga naar de livestream

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam