Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Vrouwen aan de top
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Dies Natalis 21 november 2024 15:30 - 16:45

Delen
Op donderdag 21 november 2024 vierden we de 144e verjaardag (Dies Natalis) van de Vrije Universiteit Amsterdam, met als thema 'Complexiteit omarmen'.

In een tijd waarin grote vraagstukken zoals duurzaamheid vaak overweldigend kunnen lijken, zien we complexiteit niet als een barrière, maar als een kans. Door verschillende perspectieven samen te brengen, kunnen we nieuwe mogelijkheden ontdekken en optimistisch blijven over de toekomst. 

Tijdens deze viering ging Linda Douw, voorzitter van de universitaire toetsingscommissie en universitair hoofddocent neurowetenschappen, in gesprek met dialoogcoördinator Sem Barendse. Samen verkenden zij de kracht van diverse invalshoeken en het belang van empathie bij complexe maatschappelijke vraagstukken.

Uitreiking eredoctoraat

Ook werd er een eredoctoraat uitgereikt aan de gerenommeerde schrijfster Marilynne Robinson. Haar werk, dat zich richt op thema’s zoals ethiek, religie en de menselijke conditie, biedt diepgaande reflecties op vrijheid, rechtvaardigheid en de rol van gemeenschap. 

Dansgroep Griffioen

De viering werd extra verrijkt door een inspirerend optreden van de dansgroep van Griffioen onder leiding van Evelina Martinova, die door middel van dans de complexe en hoopvolle thema’s van de Dies tot leven bracht.

Over Dies Natalis

Startdatum

  • 21 november 2024

Tijd

  • 15:30 - 16:45

Taal

  • Nederlands

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam