Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Bacheloropleidingen Masteropleidingen VU for Professionals
HOVO Amsterdam Taalcursussen Nederlands als tweede taal (NT2) Zomercursus van de VU Amsterdam Honoursprogramma Universitaire lerarenopleidingen
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Interdisciplinaire onderzoeksinstituten Wetenschappers van de VU Research Impact Support Portal Creëer impact met jouw onderzoek
Nieuws Agenda Bewegen naar een vitale toekomst
VU UPDATE: Situatie in Israël en de Palestijnse gebieden Cultuur op de VU
Praktische informatie De VU en Innovatiedistrict Zuidas Missie, kernwaarden en visie
Besturing van de VU Valorisatie en impact Samenwerken met de VU VU Alumni Community Bekijk onze vacatures!
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Mirte Pruppers, alumnus Econometrics and Operations Research

Als Econometrics-student kun je veel kanten op na je studie. Duik je meer in de wereld van data of ga je juist liever voor een organisatie waar je meer advies kunt geven? Alumna Mirte Pruppers deed het allebei!

Als EOR-student was Mirte erg betrokken bij haar studie. Zo zat ze in het bestuur van de studievereniging Kraket, de studievereniging van Econometrics and Operations Research. Inmiddels is Mirte een paar jaar geleden afgestudeerd en werkt ze bij data & AI consultancy Rewire. Hoe is ze daar terecht gekomen? En wat neemt ze nog steeds van haar studie mee in haar dagelijkse werk als Data Scientist?

Laten we het eerst over je studententijd hebben! Waarom heb je ooit voor de VU en voor EOR gekozen?
Op de middelbare school vond ik wiskunde en economie al heel leuk. Het ging me ook goed af. Ik vond het superleuk om puzzeltjes op te lossen, dus ik wist dat ik daar ‘iets’ mee wilde. Toen vertelde mijn vader over Econometrie. Er werken bij hem econometristen op kantoor. Hij zei tegen mij: ‘Is dat niet ook interessant voor jou?’ Met dat in mijn achterhoofd ben ik een lijst gaan maken van alle studies die bij mij zouden passen. Ik heb gewoon niet zoveel met veel lezen en teksten doornemen, dus studies zoals geschiedenis of rechten kon ik snel van mijn lijstje halen.

Op een gegeven moment bleef ik over met een selectie van studies op het gebied van economie, data, wiskunde en techniek. Toen ik er dieper in ben gedoken, was er geen een studie die mij leuker leek dan econometrie.

Wat sprak je zo aan bij econometrie?
Juist die combinatie van het wiskundige, de formules en modellen, de puzzeltjes oplossen en dat vervolgens ook tot leven brengen in echte scenario’s. Ik ben toen ook bij de VU gaan kijken bij een meeloopdag. Dan loop je mee met een echt college. Dat is best lastig om te volgen, want het gaat natuurlijk heel erg de details in, maar toch kon ik de materie best een beetje plaatsen en zag ik mezelf eigenlijk wel in de collegebanken zitten.

Wat vond je zo fijn aan de VU?
Tijdens de open dag en meeloopdag kreeg ik al een goed gevoel bij de sfeer en mensen. Iedereen was lekker nuchter en toegankelijk en ik vond het fijn dat je niet al je studiepunten in het eerste jaar hoefde te halen. Dat geeft toch wat minder druk. Daarnaast was de VU voor mij ook het dichtst bij huis.

Hoe is je studietijd bevallen?
Het begin was echt even aanpoten. Ik kan me nog goed de eerste week herinneren in een college Probability Theory. Er kwamen allemaal termen en wiskundige tekens voorbij waarvan ik nog nooit had gehoord! Maar op een gegeven moment had ik het door. Je moet wiskunde overigens ook wel echt leuk vinden en niet bang zijn voor een uitdaging daarin. Dan komt het helemaal goed.

Je was ook bestuurslid bij Kraket, hoe was dat?
Heel erg leerzaam en vooral ook leuk. Ik wilde me graag inzetten voor de jongere studenten en ze bepaalde dingen meegeven in hun studententijd – zoals ook bij mij was gedaan. Bovendien wilde ik me breder ontwikkelen dan de vaardigheden die je binnen je studie meekrijgt. Ik vond het belangrijk om ook communicatief en organisatorisch sterker te worden. Hoe is het nou om een jaar lang in een team te werken voor een bepaald doel? Wat er als een moeilijke situatie is binnen de vereniging? Hoe ga je daar mee om?

Je werkt nu bij Rewire, een Data & AI consultancy bedrijf. Vertel!
Ik ben Data Scientist bij Rewire, dat is ontzettend divers werk. Het verschilt per project en per week wat ik doe. Eigenlijk is mijn werk op te delen in drie fases: in de eerste fase probeer je te begrijpen wat de huidige situatie is van de klant en waar de pijnpunten zitten. Dan neem je interviews af en doe je data-analyse. In de tweede fase werk je dat in detail uit en ga je een plan maken om de situatie te verbeteren, daarover geef je een advies. Veel consultancies stoppen daar, maar wij gaan nog een stap verder in fase 3: samen met de klant bouwen we de oplossing ook echt, we programmeren, trainen de modellen en implementeren deze in dagelijkse processen.

Neem je nog veel mee van je studie in je dagelijkse werk?
Mijn werk is nu breder en diverser dan mijn studie. Tijdens mijn studie lag de focus vooral op data en modellen. Maar wat ik ervan terugzie is echt die data-analyse, het programmeren, analytisch denken en het vertalen van getallen op je laptop naar daadwerkelijke inzichten. Het stuk communicatie daaromheen zat niet per se in mijn studie, maar ik denk dat er geen enkele studie is die je perfect voorbereidt op het werk dat je later gaat doen!

Wat ik nu doe, zou je met veel verschillende studies ook kunnen doen. Bij EOR heb ik een manier van analytisch denken geleerd dat in elk bedrijf gewenst is. Maar tegelijkertijd ligt de wereld aan je voeten, ook na je studie. Je kan nog alle kanten op!

Direct naar

Homepage VU Amsterdam Cultuur op de VU Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact met VU Amsterdam Bekijk onze vacatures! Faculteiten VU Amsterdam Diensten VU Amsterdam
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © VU