Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU voor Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Waarden van AI en big data
Israël en Palestijnse gebieden Vrouwen aan de top Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Dr. Maikel Wijtmans

Afdeling Scheikunde en Farmaceutische Wetenschappen
Maikel Wijtmans is Universitair hoofddocent Medicinale Chemie.

Persoonlijke gegevens

Dr. Maikel Wijtmans studeerde organische chemie aan de Radboud Universiteit Nijmegen, waar hij in augustus 1998 afstudeerde. Daarna werkte hij tot juni 1999 bij DSM Research als tijdelijk onderzoeker op het gebied van biokatalyse en organische oxidanten. Daarna verhuisde hij naar de Vanderbilt Universiteit in Nashville, VS, waar hij begon met zijn promotieonderzoek naar organische liganden voor nanokristallen en de ontwikkeling van nieuwe antioxidanten.

Na afronding van zijn promotieonderzoek in 2003 keerde Maikel terug naar Nederland waar hij als postdoc aan de slag ging bij de afdeling Medicinale Chemie. De volgende jaren werkte hij mee aan verschillende projecten, zoals de ontwikkeling van histamine- en chemokine-receptorliganden en de studie van derivatisatiereagentia voor ESI-MS-technieken. In 2009 en 2023 werd hij benoemd tot assistent en universitair hoofddocent in de Synthetische Medicinale Chemie. Zijn huidige onderzoeksinteresses betreffen het ontwerp en de synthese van verbindingen die van belang zijn in biologische contexten. Hier is een presentatie die hij gaf in april 2022 over fragmentgebaseerde geneesmiddelenontdekking (en het potentieel om biomassa te gebruiken) en hier is er een uit 2019 over fotofarmacologie (zoals toegepast op G eiwitgekoppelde receptoreiwitten).

Maikel is ook geïnteresseerd in onderwijsinnovatie, bij voorkeur in combinatie met scheikunde. De focus ligt daarbij op het gebruik van IT-tools om actief leren te stimuleren en hij is sinds 2010 bezig met het verkennen van verschillende van dergelijke benaderingen, ondersteund door onderwijsinnovatiesubsidies van de VU Amsterdam. In 2013 ontving hij de KNCV-onderwijsprijs voor scheikunde (om de drie jaar uitgereikt aan een docent uit de academische wereld). Hier is een workshop die hij gaf in februari 2020 over een aantal van zijn onderwijsinnovaties (toepassing van Blended Learning en Flipped Classroom).

Klik hier om terug te gaan naar de afdeling Medicinale Chemie

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam