Een selectie van de partners van dit jaar
De cursus van dit jaar bracht studententeams in contact met een breed scala aan organisaties. Enkele voorbeelden:
- Anne Frank Huis
Na de overstap naar boekingsslots van 15 minuten kreeg het museum te maken met een nieuw probleem: bezoekers die simpelweg niet kwamen opdagen. Studenten gebruikten bezoekersstromen en verkoopgegevens om voorspellende modellen voor no-showpercentages te ontwikkelen. Zo hielpen ze het museum het juiste aantal tickets te verkopen zonder mensen te moeten weigeren, en de bezoekersstromen in het museum te spreiden om drukte te voorkomen. - Caeli
Studenten hebben voorspellingsmodellen voor stikstofdioxidewaarden in de troposfeer getest en verbeterd met behulp van meteorologische datasets. Met behulp van een CatBoost-aanpak presteren hun resultaten momenteel beter dan bestaande gepubliceerde benchmarks. - Reinland Water
Na een bezoek aan een zuiveringsinstallatie in Leiden gingen studenten de onvoorspelbare watertoevoer te lijf: pompen die water in pieken in plaats van in een constante stroom aanvoeren, waardoor energie wordt verspild en het risico op overstroming ontstaat. In hun werk onderzochten ze hoe de doorstroming kan worden geëgaliseerd en de veerkracht kan worden verbeterd. - Leids Universitair Medisch Centrum
Hoe houd je de bezettingsgraad van ziekenhuisafdelingen onder de 80%, terwijl je rekening houdt met onvoorziene acute opnames? Studenten ontwikkelden datagestuurde opnamecontingenten op zowel tactisch als operationeel niveau om het LUMC te helpen flexibiliteit te behouden zonder capaciteit te blokkeren. - Nederlands Ministerie van Defensie / DefScholar
Geheim onderzoek is per definitie moeilijk te doorgronden, maar dat leidt tot echte inefficiënties. Studenten bouwden een door AI aangestuurde zoekmachine om defensiegerelateerd onderzoek toegankelijker te maken voor personeel, zonder dat ze zelf toegang hadden tot de geheime documenten. - Sibi
Na een bezoek aan de werkplek van Sibi hebben studenten twee voorspellende modellen voor personeelsverloop ontwikkeld op basis van betrokkenheidssignalen en HR-gegevens.
Wat studenten meenamen
Wat deze cursus onderscheidt, is dat het tegelijk fungeert als afstudeerproject, niet individueel maar in multidisciplinaire groepen. Die combinatie bepaalt hoe studenten werken en wat ze meenemen.
In alle projecten merkten studenten dat een echte opdrachtgever veranderde hoe ze te werk gingen. Vragen die anders aannames zouden worden, konden gewoon gesteld worden. Opdrachtgevers kwamen met problemen die ze zelf nog niet volledig hadden gedefinieerd, en studenten moesten helpen de vraag scherp te krijgen voordat ze die konden beantwoorden. Presenteren aan mensen buiten het vakgebied legde de lat ook hoger: "De mensen die het zien, moeten het echt begrijpen en niet in slaap vallen."
Het maakte echt uit, omdat het echt is
Wat het anders liet voelen dan andere opdrachten was simpel: het werk komt ergens terecht. Niet in een la, maar op het bureau van iemand die het daadwerkelijk nodig heeft. Zoals een student het verwoordde: "Dit project was heel leerzaam. Ik had dit graag eerder in mijn bachelor gehad, of als keuzevak in een minor."
Voor sommigen reikt de verbinding verder dan de cursus. Studenten en organisaties leerden elkaar kennen via het werk, en het zou zomaar kunnen dat ze in de toekomst blijven samenwerken.
De rode draad door de meeste ervaringen: organisaties krijgen een frisse blik op problemen die ze zelf niet meer scherp zagen. Studenten krijgen iets wat moeilijk te fabriceren is in een collegezaal: achterhalen wat de data werkelijk waard is, samen met de mensen die het antwoord nodig hebben.
Meer informatie over het project?
Het bachelorproject ‘Business Case’ wordt gecoördineerd door Sandjai Bhulai. Benieuwd hoe deze cursus werkt, of geïnteresseerd om partnerorganisatie te worden? Neem dan contact op via s.bhulai@vu.nl