Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Biodiversiteit aan de VU
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Besturing Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Cindy de Groot, Directeur ACTLytics B.V.

Alumnus
Cindy de Groot behaalde in 2008 haar bachelor Business Analytics en in 2010 haar masterdiploma. Tijdens haar stage kreeg ze bij ORTEC een baan aangeboden en kon gelijk aan de slag!

“Ik was op zoek naar een studie en een baan waarin ik het werken met getallen en berekeningen goed kon gebruiken. Ik wilde geen wiskundedocent worden of onderzoek gaan doen. In een studiegids vond ik toen de opleiding ‘Bedrijfswiskunde en informatica’ (inmiddels Business Analytics), die leek mij erg interessant.

“Tijdens de introductiedagen spraken vooral de projecten me erg aan. Praktijkgerichte projecten waarin je werkt aan optimalisatievraagstukken. Daarnaast leek de afwisseling van wiskunde met bedrijfskunde en informatica me interessant, zeker gezien het feit dat ik op zoek was naar een opleiding met toepassingen in het bedrijfsleven.

“Ik ben afgestudeerd op een opdracht bij ORTEC. Voor deze opdracht werkte ik samen met één van hun klanten. Dit beviel zo goed, zowel van mijn kant als vanuit ORTEC, dat ik tijdens mijn stage bij ORTEC een baan aangeboden kreeg en daardoor duaal ben afgestudeerd. Ik kreeg al snel veel verantwoordelijkheden en groeide binnen enkele jaren door tot Managing Consultant. Om vervolgens als Managing Director een succesvolle nieuwe business consultancy-divisie voor ORTEC in de VS op te zetten en te leiden. Na op deze manier geproefd te hebben van het ondernemen heb ik, terug in Nederland, besloten mijn eigen onderneming te starten.

“Met mijn bedrijf ACTLytics adviseer en begeleid ik organisaties bij complexe planningsproblemen en supply chain trajecten. Wij zijn betrokken bij het proces van de implementatie van analyse-software tot het uiteindelijk behalen van de return on investment (ROI). Bedrijven hebben niet altijd de volledige expertise in huis waardoor de uitkomsten van analyse-software soms niet uitvoerbaar blijken te zijn, of zijn waarde behaald. Met mijn huidige bedrijf help ik klanten met het verbeteren van hun bedrijfsresultaten door als een tolk-vertaler te fungeren tussen alle betrokken spelers. Doordat ik een vertaalslag kan maken tussen klanten en de leverancier wordt de software goed ingesteld en help ik om alle beloofde functionaliteiten van de software te benutten.

“Het ondernemen is voor mij samen te vatten in twee woorden: variatie en vrijheid! Eén van mijn sterke eigenschappen is dat ik me makkelijk kan verplaatsen in nieuwe situaties en me deze snel eigen kan maken. Het nadeel is dat ik steeds op zoek ben naar nieuwe uitdagingen. Het ondernemen zit in mijn DNA, mijn ouders hebben ook een eigen bedrijf en vorig jaar is ook mijn broertje een eigen bedrijf gestart. Toch heb ik, voordat ik voor ORTEC naar Amerika verhuisde, nooit de ambitie gehad voor mezelf te beginnen. Nu ben ik heel blij dat ik die keuze gemaakt heb.

“Een tip voor aankomende studenten: kies een opleiding die je plezier geeft en je meer energie oplevert dan het kost! Met een afgeronde de opleiding Business Analytics kun je heel veel kanten op, dus geef jezelf de tijd om te bedenken hoe jouw droombaan eruit ziet. Voor mij is het antwoord op deze vraag de afgelopen tien jaar verschillende keren veranderd en dat gaat het vast ook de komende tien jaar nog verschillende keren doen.

Cindy de Groot achter een laptop

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam