Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Verbinding maakt verschil
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Bestrijden van voedselallergieën bij jonge kinderen

Jozien Boersma leidt samen met haar vriendin Laurie Lancee de Start Up Vini Mini. ‘Hoe mooi is het wanneer je kunt bijdragen aan een betere gezondheid voor kinderen en je daarbij belangeloos support krijgt van ervaren ondernemende VU alumni in de VU StartHub.’

‘Een hevige allergische reactie bij Viggo, zoon van Laurie Lancee met een bijna fatale afloop vormde het starsein van onze missie en onze onderneming. Veel kinderen raken op jonge leeftijd allergisch voor bepaalde allergenen en komen daar meestal niet meer vanaf. En de reacties die ze krijgen kunnen heftig en soms zelfs levensbedreigend zijn. Bovendien groeit het aantal kinderen met een voedselallergie. Naar verwachting heeft in 2050, 50 procent van alle kinderen ermee te maken.

‘We hebben de vurige wens om de ontwikkeling en groei van allergieën bij jonge kinderen een halt toe te roepen’

Eerste 1000 dagen cruciaal
Wij zijn Vini Mini begonnen vanuit de vurige wens om de ontwikkeling en groei van voedselallergieën bij jonge kinderen een halt toe te roepen. De eerste 1000 dagen spelen hierin een cruciale rol. Binnen deze periode kan je de kans op het ontwikkelen van een voedselallergie op latere leeftijd met 80% verkleinen. Dat heeft alles te maken met ons immuunsysteem. Deze kan bepaalde allergenen beschouwen als  indringers en ze aanvallen: de allergische reactie.

Veilig en verantwoord
In samenwerking met kinderartsen, immunologen, diëtisten en voedingstechnologen hebben wij voedingssupplementen en voedingsproducten ontwikkeld. Daarmee kunnen ouders in een vroeg stadium op een veilige en verantwoorde wijze ontdekken of hun kind allergisch is voor pinda’s of noten. Door deze voedingssupplementen regelmatig, op maat en in een kleine dosis toe te dienen, laat je het immuunsysteem van je kind in feite langzaam wennen aan de ‘indringers’.

Ervaren VU Alumni
We vinden het geweldig om hier elke dag mee bezig te zijn maar het is zeker geen easy ride. We zijn constant bezig om artsen, ouders, voedingsdeskundigen, mensen van consultatiebureaus en retailers te informeren en te overtuigen van de meerwaarde van Vini Mini. Het is echt een kwestie van doorbijten en een lange adem. Daarom is het ook zo mooi dat we binnen de VU StartHuB een beroep kunnen op ervaren VU alumni als mentor. Onze mentor is Arnoud van Dommele, zakelijk directer van het Mauritshuis. Met hem voeren we regelmatig hele inspirende gesprekken.

'Hoe ga je op een gezonde manier om met druk, tegenslag, teleurstelling en verwachtingen?’ 

Ongelooflijk waardevol
En die gaan niet over bedrijfsplannen of verkoopstrategieën maar veel meer over de psychologische kant van het ondernemen.  Hoe zorg je er bijvoorbeeld voor dat, wanneer je een bedrijf runt met je  vriendin, je relatie goed blijft. En hoe ga je op en gezonde manier om met zaken als druk, tegenslag, teleurstelling en verwachtingen. Het is echt ongelooflijk waardevol dat we daar met Arnoud over kunnen praten. Niet alleen omdat hij zeer ervaren en buitengewoon aardig is maar ook omdat hij in een hele andere tak van sport werkzaam is. Ik gun elke Start Up zo’n mentor.’

Bamboi en Vini Mini maken een mooie start

Dankzij coaching op de VU StartHub maken deze maatschappelijk geëngageerde ondernemingen meer kans om hun bedrijf succesvol neer te zetten en zo de wereld een beetje beter te maken.

Bekijk de video over deze twee inspirerende voorbeelden.

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam