‘Pickleball, dat is toch iets met muren?’ vraagt een student die langs de blauwe kar loopt met ‘VU in Beweging’ erop. ‘Dat is padel. Zin om een potje te spelen?’, reageert Mariëlle Spekreijse, projectleider van de VU Beweegkar.
Van maandag 13 tot en met donderdag 16 april staat de Beweegkar van 12.00 tot 13.00 uur op het Campusplein. In de kar vind je van alles: van badminton en jeu de boules tot balansborden en jongleerballen. Wat de activiteiten gemeen hebben? ‘Het zijn allemaal laagdrempelige manieren om even te spelen. Zo hebben mensen niet eens door dat ze bewegen, terwijl ze toch gezond bezig zijn’, legt Mariëlle uit. Ze wijst naar een hoelahoep naast de kar. ‘Probeer maar eens te hoelahoepen zonder te lachen.’
Het doel van de Beweegkar is simpel: aandacht voor bewegen en meer plezier in de werk- en studiedag. ‘Even bewegen in je pauze, al is het maar vijf minuten, geeft energie en zorgt voor een vrolijke onderbreking van het stilzitten. Even uit je hoofd en in je lijf. Daarna kun je je vaak beter focussen.’ Ook als mensen niet meedoen, heeft de Beweegkar effect. ‘Mensen die langslopen, blijven soms even kijken. En zien bewegen, doet bewegen.’
Dat is ook zichtbaar op het Campusplein. Studenten verzamelen zich rond de kar. ‘Is er ook een voetbal?’ klinkt het. Er wordt fanatiek gespeeld en gelachen: studenten jongleren, spelen pickleball of badminton en hoelahoepen. Econometriestudent Tjeerd is net klaar met een potje spikeball. ‘Ik ga weer aan de slag. Dit geeft energie om door te gaan. Vanavond ga ik zeker weer bewegen.’
Loop tussen werk of college langs en kies een activiteit uit de VU Beweegkar. Na de introweek staat de VU Beweegkar elke maandag, dinsdag en donderdag van 12.30 tot 13.30 uur op het Campusplein.
De VU Beweegkar is tot stand gekomen met steun van de VUvereniging. Meer weten over de vereniging of lid worden? Je vindt alle informatie op de website.