Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Bacheloropleidingen Masteropleidingen VU for Professionals
HOVO Amsterdam Taalcursussen Nederlands als tweede taal (NT2) Zomercursus van de VU Amsterdam Honoursprogramma Universitaire lerarenopleidingen
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Interdisciplinaire onderzoeksinstituten Wetenschappers van de VU Research Impact Support Portal Creëer impact met jouw onderzoek
Nieuws Agenda Bewegen naar een vitale toekomst
VU UPDATE: Situatie in Israël en de Palestijnse gebieden Cultuur op de VU
Praktische informatie De VU en Innovatiedistrict Zuidas Missie, kernwaarden en visie
Besturing van de VU Valorisatie en impact Samenwerken met de VU VU Alumni Community Bekijk onze vacatures!
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Shiyanthi Thavapalan lid van De Jonge Akademie voor toekomst wetenschap

Delen
13 januari 2026

De Jonge Akademie, onderdeel van de KNAW, heeft VU's Shiyanthi Thavapalan aangesteld als lid. De universitair docent en assyrioloog is daarmee een van de vijftig jonge wetenschappers die de toekomst van het netwerk vormgeven. 

Shiyanthi Thavapalan is universitair docent aan de Faculteit der Sociale en Geesteswetenschappen. Ze is assyrioloog en geeft les in talen en culturen van het Oude Nabije Oosten. Bij de bekendmaking van haar lidmaatschap op dinsdag publiceerde De Jonge Akademie deze beschrijving van haar werk:

Hoe zagen mensen in de oudheid de wereld om zich heen? Welke ideeën hadden zij over natuur, kennis, innovatie en vindingrijkheid - en hoe gebruikten zij technologie om wetenschappelijke inzichten te verkrijgen? Assyrioloog Shiyanthi Thavapalan bestudeert spijkerschrifttabletten en de materiële cultuur van het oude Irak (circa 2000–500 v.Chr.) om de relatie te begrijpen tussen mensen, hun omgeving en technologie in Mesopotamië. Haar onderzoek werpt nieuw licht op de diepe en verweven geschiedenis van kunst en wetenschap.

Twee jaar geleden won Thavapalan een NWO Vidi-beurs voor haar onderzoek ‘Een antropologie van de materiële wereld in het oude Mesopotamië’.

Nieuwe wetenschappelijke garde

De Jonge Akademie is onderdeel van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW). Het platform heeft vijftig jongere leden als vertegenwoordigers van de nieuwe wetenschappelijke garde. Leden worden aangesteld voor vijf jaar, en zetten zich in voor de toekomst van de wetenschap met onderzoek, advies, kennisverspreiding en andere activiteiten.

Direct naar

Homepage VU Amsterdam Cultuur op de VU Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact met VU Amsterdam Bekijk onze vacatures! Faculteiten VU Amsterdam Diensten VU Amsterdam
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © VU