Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Gezond leven aan de VU
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Besturing Samenwerken met ons Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Davide Iannuzzi: Ondersteuning van onderzoek aan de Bètafaculteit

Delen
12 maart 2026
Interview met Davide Iannuzzi, die onlangs is toegetreden tot het faculteitsbestuur van de Bètafaculteit als vice-decaan Onderzoek.

Na een lange carrière als natuurkundige en ondernemer richt Davide Iannuzzi zich nu op het ondersteunen van onderzoekers en het helpen versterken van de onderzoeksagenda van de faculteit.

Van onderzoeker tot facilitator
In het begin van zijn carrière leidde Iannuzzi zijn eigen natuurkundig laboratorium en begeleidde hij promovendi terwijl hij zelf onderzoek deed. Daarnaast raakte hij steeds meer geïnteresseerd in de maatschappelijke impact van wetenschap, met name door middel van ondernemerschap en samenwerking met externe partners.

Na verloop van tijd besefte hij dat het ondersteunen van anderen bij het realiseren van hun ideeën in de samenleving net zo bevredigend was als zelf onderzoek doen. Dit bracht hem ertoe om het Demonstrator Lab op te richten, een incubator die onderzoekers en studenten helpt hun ideeën om te zetten in praktische toepassingen.

“Op een gegeven moment moest ik beslissen waar ik me echt op wilde richten. Het werd moeilijk om het ondersteunen van anderen te combineren met het voortzetten van mijn eigen onderzoek. Dus besloot ik dat ik impact zou kunnen maken door andere mensen daarbij te ondersteunen.”

Die beslissing betekende het einde van zijn eigen onderzoeksprogramma en het begin van een nieuwe fase in zijn carrière. “Ik beschrijf het vaak als een overstap van speler op het voetbalveld naar plaats op de bank”, zegt hij. “Ik sta niet meer op het veld. Mijn rol is om te ondersteunen.”

Kansen creëren voor de faculteit
Als vice-decaan Onderzoek ziet Iannuzzi het vooral als zijn taak om onderzoekers in staat te stellen hun werk zo effectief mogelijk te doen. “De inhoud van het onderzoek wordt gecreëerd in afdelingen, secties en onderzoeksgroepen. Het faculteitsbestuur is er om hen te faciliteren en te ondersteunen bij het bereiken van hun doelen.”

Een deel daarvan bestaat uit het versterken van de onderzoeksstrategie van de faculteit en het creëren van mogelijkheden voor samenwerking. Iannuzzi werkt eraan om onderzoekers in contact te brengen met externe partners, financieringsmogelijkheden en bredere onderzoeksprogramma's. “Ik probeer kansen naar de faculteit te halen, maar zorg er ook voor dat de belangen van onze onderzoekers worden vertegenwoordigd op de plaatsen waar belangrijke beslissingen worden genomen. Onderzoekers worden vaak geconfronteerd met praktische belemmeringen die hun werk moeilijker maken dan nodig is. Als ik kan helpen die obstakels weg te nemen, maakt dat al een groot verschil.”

Harmonie tussen verschillende perspectieven
De Bètafaculteit is breed en omvat meerdere disciplines en onderzoeksculturen. Die diversiteit kan soms leiden tot verschillende perspectieven, maar Iannuzzi ziet dat als een kracht. “Een deel van mijn werk bestaat uit het creëren van harmonie tussen die verschillende perspectieven. Een gebied waarop de faculteit al aanzienlijke sterke punten heeft, is technologiegerelateerd onderzoek, waaronder gebieden als deep tech en health tech. Er is een hernieuwd besef dat we op die gebieden grote kansen hebben.”

Deze kansen omvatten samenwerkingen met externe partners, financieringsinstanties en bedrijven in de regio Amsterdam en daarbuiten. “We kunnen de volledige keten bieden: van fundamentele wetenschap tot de toepassing van technologie in de samenleving. De problemen waar we vandaag de dag mee te maken hebben, zijn complex. Omdat onze faculteit zo breed is, zijn we goed gepositioneerd om die complexe problemen te analyseren en aan te pakken.”

Uiteindelijk is Iannuzzi van mening dat universiteiten een belangrijke rol kunnen spelen bij het aanpakken van maatschappelijke uitdagingen door onderzoekers te ondersteunen en de samenwerking binnen en buiten de faculteit te versterken. “Als we binnen de faculteit en met externe partners samenwerken, kunnen we de wereld volgens mij een stuk beter maken.”

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © 2026 - Vrije Universiteit Amsterdam