In het afgelopen jaar heeft IT met de Bètafaculteit gewerkt aan de ontwikkeling van een virtuele studentenwerkplek. Op deze virtuele werkplek kunnen studentenapplicaties beschikbaar worden gemaakt onder Windows 10/Windows 11 op het eigen (BYOD) apparaat van de student, zonder deze eerst te moeten installeren of eerst een link doorgestuurd te krijgen van de docent.
Alle docenten en studenten van de Bètafaculteit worden uitgenodigd om in de komende onderwijsperiodes van deze omgeving gebruik te maken en de voordelen ervan te ervaren. Aan het einde van onderwijsperiode 6 zal een evaluatie plaatsvinden.
Welke applicaties zijn momenteel beschikbaar?
Op de virtuele studentenwerkplek zijn momenteel 68 applicaties beschikbaar. Deze kunnen de komende periode door bètadocenten en -studenten in het onderwijs gebruikt worden om te toetsen of ze (functioneel) voldoen aan de verwachtingen. Eventuele gebreken kunnen door docenten en studenten worden gemeld via de IT Servicedesk (020 59 80000 of servicedesk.it@vu.nl )
Verzoeken voor nieuwe applicaties of versies op deze omgeving kunnen via ServiceNow worden gedaan via een van de onderstaande formulieren:
- Computersoftware installeren
- Verwijderen computersoftware
- Nieuw softwarepakket opnemen in IT-softwarecatalogus
Meer informatie over de virtuele studentenwerkplek of de handleidingen over toegang tot de apllicaties met verschillende apparaten is te vinden in de QRC’s op het Kennisportaal van Collaboration Services.