Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Bacheloropleidingen Masteropleidingen VU for Professionals
HOVO Amsterdam Taalcursussen Nederlands als tweede taal (NT2) Zomercursus van de VU Amsterdam Honoursprogramma Universitaire lerarenopleidingen
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Interdisciplinaire onderzoeksinstituten Wetenschappers van de VU Research Impact Support Portal Creëer impact met jouw onderzoek
Nieuws Agenda Bewegen naar een vitale toekomst
VU UPDATE: Situatie in Israël en de Palestijnse gebieden Cultuur op de VU
Praktische informatie De VU en Innovatiedistrict Zuidas Missie, kernwaarden en visie
Besturing van de VU Valorisatie en impact Samenwerken met de VU VU Alumni Community Bekijk onze vacatures!
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Onderzoek naar belemmeringen voor werkzoekende asielzoekers

Delen
13 februari 2023

Samen met Regioplan onderzoekt Lieneke Slingenberg de belemmeringen die asielzoekers ervaren bij hun toegang tot de Nederlandse arbeidsmarkt. Dit onderzoek richt zich onder andere op de impact van de 24 weken-eis en mogelijke effecten van beleidsaanpassingen.

Regioplan voert de komende maanden in samenwerking met Lieneke Slingenberg een onderzoek uit naar de belemmeringen die ervaren worden door asielzoekers als ze willen toetreden tot de Nederlandse arbeidsmarkt.

Binnen het onderzoek wordt onder meer naar de zogenoemde 24 weken-eis gekeken, die bepaalt dat asielzoekers – als aan bepaalde aanvullende voorwaarden is voldaan – binnen een tijdsbestek van 52 weken maximaal 24 weken betaald mogen werken. In hoeverre belemmert deze eis de toetreding van asielzoekers tot de arbeidsmarkt? En: welk effect zou een eventuele aanpassing of afschaffing van deze maatregel hebben?

Voor het onderzoek wordt data geanalyseerd (waaronder een bestandanalyse van de tewerkstellingsvergunningen) en worden diverse experts geïnterviewd. Verder zullen asielzoekers en statushouders over hun ervaringen en ideeën worden bevraagd. Lieneke Slingenberg zal bijdragen aan de juridische analyse van het onderzoek.

Het eindrapport wordt begin volgend jaar verwacht. Zie ook de site van Regioplan.

Direct naar

Homepage VU Amsterdam Cultuur op de VU Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact met VU Amsterdam Bekijk onze vacatures! Faculteiten VU Amsterdam Diensten VU Amsterdam
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © VU