De werkgroep ‘Nobel Peace Prize’ bestaat uit studenten Politicologie en wordt voorgezeten door Luitjens en Wagner. Wagner is vanuit zijn expertisegebied bevoegd om nominaties voor te dragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dit jaar nomineert de werkgroep drie NGO’s die zich bezighouden met het opbouwen van een vreedzame relatie tussen Palestijnen en Israëliërs: 'Women of the Sun', 'Women Wage Peace' en 'EcoPeace Middle East. Tijdens de bijeenkomst sloten drie vertegenwoordigers van de genomineerden, Yael Braudo-Bahat (Women Wage Peace), Marwa Hammad (Women of the Sun), Gidon Bromberg, Yana W. Abu Taleb en Nada Majdalani (EcoPeace Middle East), online aan om het werk van de organisaties toe te lichten.
“Het zijn altijd de dromers die de wereld veranderen”
De genomineerden voor de Nobelprijs zien de nominatie als een aanmoediging en ondersteuning van hun werk. Op dit moment is het voor hen niet mogelijk om fysiek bij elkaar te komen, desalniettemin hebben ze regelmatig contact en steunen elkaar. Desondanks alle moeilijkheden houden ze hoop voor een toekomst waarin Palestijnen en Israëli’s vreedzaam naast elkaar kunnen leven. “Het zijn altijd de dromers die de wereld veranderen”, aldus Yael Braudo-Bahat.
Nominaties Nobelprijs voor de Vrede: ‘Dromers die de wereld veranderen’
22 december 2023
De werkgroep ‘Nobel Peace Prize’ heeft woensdag 20 december tijdens de bijeenkomst ‘Building Bridges against the Odds’ de nominaties voor de Nobelprijs voor de Vrede bekendgemaakt. De bijeenkomst voor studenten en medewerkers werd georganiseerd door docent Vrede en Conflictstudies Marije Luitjens, universitair docent Internationale Betrekkingen John Hogan en hoogleraar International Security Wolfgang Wagner en stond in het teken van het opbouwen van een vreedzame relatie tussen Palestijnen en Israëliërs.