Wat doe je bij de VU en hoe lang werk je er?
Ik werk sinds 2004 bij de VU, bij de afdeling Gezondheidswetenschappen. Ik heb Biologie gestudeerd in Leiden. Ik heb zowel tijdens mijn studie als erna veel in het buitenland gewerkt en gewoond: Spanje, Venezuela, België, Cuba, China en Engeland, waar ik mijn PhD heb gedaan.
Wat ik het allerbelangrijkste vind, is het gevoel hebben dat ik door mijn werk verschil maak: bijvoorbeeld met toegepast onderzoek bijdragen aan het verbeteren van de gezondheid van mensen. In het onderwijs vind ik het fijn als ik zie dat ik onze studenten kan inspireren om zich bezig te houden met infectieziekten onderzoek of beleid.
Tegenwoordig werk ik ook bij het Centre for Teaching and Learning (CTL). Bij het CTL werk ik onder andere met de juweeltjes van de universiteit: onze junior docenten. Ik vind het super inspirerend om te zien hoe zij zich ontwikkelen en mooie onderwijs innovaties bedenken. Ook probeer ik mijn werkzaamheden bij Gezondheidswetenschappen en CTL zo te combineren dat beide plekken er beter van worden dat ik op beide plekken werk.
Wat is het leukste aan werken bij de Bètafaculteit?
Ik vind het leukste dat ik veel vrijheid heb gekregen om mij te ontwikkelen. Dat ik nu ook voor een groot gedeelte van mijn aanstelling ook bij het CTL kan werken en mij onder andere verder kan ontwikkelen op onderwijs(kundig) gebied.
Wat kan er beter bij de faculteit?
Onze faculteit is erg groot waardoor het soms lijkt dat er teveel verschillende groepen zijn. Ik zou het fijn vinden dat er meer gedaan wordt aan verbinding tussen de verschillende afdelingen.
Welk boek, film of album (of iets anders) vind je dat je collega’s moeten lezen, zien of horen?
Het laatste boek dat ik heb gelezen is ‘De wind kent mijn naam’ van Isabel Allende. In dit boek verweeft Isabel Allende het verhaal van drie vluchtelingen kinderen. Ik kom zelf net zoals Isabel Allende uit Chili en mijn vader was (politiek) vluchteling. Ik vind het, zeker in deze tijd, belangrijk dat men weet hoe het is om te moeten vluchten, of migreren in het algemeen: alles te moeten achterlaten en weer opnieuw te moeten beginnen. En dan geef ik toch nog een kijktip om dit te illustreren: Herinneringen aan Chili - Andere Tijden. Super mooie documentaire waar ook mijn vader vertelt hoe het voor hem was om in die tijd om naar Nederland te komen.
Wat heb je afgelopen weekend gedaan?
Afgelopen weekend hadden we een feestelijk familieweekend: zaterdag gaf mijn nichtje haar afstudeerborrel (ze heeft geneeskunde gestudeerd) en we hebben de verjaardag van mijn kleinste neefje gevierd met onze familie.
Aan wie draag je het stokje over?
Ik werd voorgedragen door Joris Koenen, wij hebben samen de Leergang onderwijskundig leiderschap gedaan. En nu draag ik het stokje over aan een andere “LOL”-genoot: Sandjai Bhulai.
Dilemma’s
Ben je bèta of alfa?
Ik beschouw mezelf als bèta.
Online meetings of op locatie?
Op locatie: ik vind het super belangrijk om mensen ‘echt te zien’.
Lift of trap?
Trap
Wat is je favoriete universiteitssnack?
Oei. dat is een lastige. Ik denk koffie in de broedplaats.
Wat vind je het mooiste VU-gebouw? Ik voel mij het beste in het NU-gebouw, en dan met name de Onderwijswerkplaats en de Broedplaats. Op die plekken voel ik mij vrij om na te denken over onderwijsontwikkelingen en zo het onderwijs op de VU nog mooier te maken.