Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Login als
Studiekiezer Student Medewerker
Bachelor Master VU for Professionals
HOVO Amsterdam VU-NT2 VU Amsterdam Summer School Honoursprogramma Universitaire lerarenopleiding
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Onderzoeksinstituten Onze wetenschappers Research Impact Support Portal Impact maken
Nieuws Agenda Vrouwen aan de top
Israël en Palestijnse gebieden Cultuur op de campus
Praktische informatie VU en innovatiedistrict Zuidas Missie en Kernwaarden
Organisatie Samenwerking Alumni Universiteitsbibliotheek Werken bij de VU
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Bètamedewerkers aan het woord: Lisette Kootker

Delen
24 augustus 2023
In deze rubriek stellen medewerkers van de Bètafaculteit zich voor en vertellen over hun werk. Deze week is het de beurt aan aardwetenschapper: Lisette Kootker.

Wat doe je bij de VU en hoe lang werk je er?

“Ik heb van 2005 tot en met 2007 als studentassistent bij het Instituut voor Geo- en Bioarcheologie gewerkt, en vervolgens van 2008 tot 2017 als onderzoeker en later PhD student bij Geologie & Geochemie. Na een kleine break ben ik in 2018 als postdoc weer op de VU komen te werken en sinds 2022 heb ik een vaste aanstelling als UD. Ik loop dus al meer dan mijn halve leven door de gangen van het W&N gebouw… Ik ben gespecialiseerd in archeologisch en forensisch isotopenonderzoek. Vandaar ook dat mijn werk bij de afdeling Aardwetenschappen is ingebed, omdat hier alle faciliteiten aanwezig zijn die nodig zijn én de expertise als het om datakwaliteit en het genereren van isotopendata gaat. Maar mijn onderzoek richt zich vooral op de archeologische en forensische vraagstellingen.”

 

Wat is het leukste aan werken bij de Bètafaculteit?

"Zonder twijfel is het de interessante kakafonie van onwijs leuke en enthousiaste collegae met allemaal een andere achtergrond: klimaatonderzoekers, die hard geochemici, archeologen, forensische wetenschappers, etc. Dit houdt niet alleen de lunches levendig, maar biedt ook een mooie fundering voor multidisciplinaire samenwerkingen.“

 

Wat kan er beter bij de faculteit?

“In een ideale wereld zouden we meer mogelijkheden hebben om de essentiële technici aan te stellen om al dat onderzoek ook te faciliteren."

 

Welk boek, film, album vind je dat je collega’s moeten lezen, zien of horen?

"Boek: Bij Nader Inzien van J.J. Voskuil. Een klassieker als je het mij vraagt. Film: Ik ben een groot liefhebber van Marvel, dus kies maar uit. En Album: van Pearl Jam tot Clouseau, maar voor nu de Soundtrack van Amélie van Yann Tiersen.“

 

Wat heb je op vakantie gedaan?

“Wij hebben in april/mei twee weken met het gezin door Costa Rica gereisd, dus deze zomervakantie hebben we besloten thuis te blijven en van het Nederlandse zomerse weer te genieten. Dus dagjes uit, concerten bij Caprera, dierentuinen en hunebedden gecombineerd met een kleine bemonsteringscampagne voor één van mijn onderzoeken en dagjes (thuis)werken.”

 

Aan wie draag je het stokje over?

“Ik draag het stokje graag over aan Niels de Winter, die ook werkt bij Aardwetenschappen. Hij heeft onlangs een mooie Veni beurs binnengehaald voor tof onderzoek naar kleine waterdruppeltjes die vastgelegd worden in (fossiele) schelpen.”

 

Dilemma’s

Ben je bèta of alfa?
60% bèta, 40% alfa 😊

Online meetings of op locatie?
Op locatie, zonder twijfel. En als het kan met een aansluitend drankje.

Lift of trap
Lift omhoog. Trap naar beneden (soms).

Spar of mensa?
Spar.

Direct naar

Homepage Cultuur op de campus Sportcentrum VU Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact en route Werken bij de VU Faculteiten Diensten
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookies Webarchief

Copyright © 2025 - Vrije Universiteit Amsterdam